reklamı kapat

POPÜLER

The Weeknd’den FPS oyunlarının havasına sahip bir klip [Video]

Kanadalı şarkıcı The Weeknd, False Alarm şarkısının klibiyle izleyici karşısına çıktı. Parçaya çekilen klip FPS oyunlarının havasına sahip oluşuyla ön plana çıkıyor.

2010 senesinde YouTube üzerinden ün kazanan sanatçı son zamanlarda I Can’t Feel My Face şarkısıyla müzik listelerinin zirvesinde yer almıştı. Grammy Ödülleri‘ne aday gösterilen The Weeknd şimdi False Alarm‘ın yeni klibini internet üzerinden paylaştı. Şarkının yanı sıra klibin farklı tarzı da dikkat çekiyor.

Yönetmenliğini Ilya Naishuller‘in üstlendiği klip planlandığı gibi gitmeyen bir banka soygununu konu ediyor. Ancak yönetmen bu hikayeyi müzik kliplerinde alışılmamış bir tarz ile ekrana taşıyor. Birinci şahıs gözünden anlatılan hikayede detaylı bir şekilde planlanan soyguna şahit oluyoruz. Ana kahramanımız yoluna çıkanları öldürüyor, geri gelince ortaklarından bile kurtulması gerekiyor. Klibin hikayesi içine düşmekten korkacağımız bir şekilde son buluyor. Ortaya oyunlarda sevilen bir tür olan FPS (birinci şahıs nişancı) ile sinemanın özelliklerini bir araya getiren farklı bir video çıkıyor.