reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X ile çekilen Redd Kanıyorduk klibi

Türkiye’de iPhone X ile çekilen ilk video klip “Kanıyorduk” [Video]

Alternatif müzik grubu Redd, teknoloji severlerin hayli ilgisini çekecek bir video klibe imza attı. Grubun yeni klibi “Kanıyorduk” çekimlerinde iPhone X kullanıldı.

Türkiye’de iPhone X ile çekilen ilk video klibe imza atan Redd, Kanıyorduk isimli şarkısının klibini hayranlarıyla buluşturdu. Albümün en fazla dinlenen şarkılarından olan Kanıyorduk’un çekimlerinde yönetmen koltuğunda ise grubun diğer videolarını da çeken Güneş Duru var. Bildiğiniz gibi Güneş Duru aynı zamanda Redd’in de gitaristi. Klibin çekimi için prodüksiyon ekipmanı ve ışık kaynaklarının kullanılmadığı ve Lviv, Kapadokya, Kıbrıs ve Isparta gibi birbirinden farklı coğrafyalarda çekim yapıldığı kaydediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redd – Kanıyorduk klibi sadece iPhone X ile çekildi

Türkiye’de bir ilke imza atan klipte sadece iPhone X’un kullanıldığının altı çiziliyor. Güneş Duru konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “iPhone uzun ve zahmetli hazırlıklar yapmadan, dilediğim yerde özgürce, planladığım gibi bir video çekebilmemi sağladı. Cebimde güzel bir sahne, bana özgü bir resim oluşturmama aracılık eden bir kamera taşıyor olmak benim için çok kıymetli.” sözlerine yer verdi.

Kanıyorduk’un çekimlerinde aksesuar olarak sadece DJI Osmo Mobile ve popüler video çekim uygulaması FiLMiC Pro kullanıldığını da ekleyelim. 29 Ekim’e kadar sadece Apple Music‘te yayınlanacak olan, söz ve müziği Doğan Duru’ya ait Kanıyorduk şarkısının kısa ön izlemesini haberin üzerindeki videodan görüntüleyebilirsiniz.