reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10, 12 GB RAM ile gelmeyecek mi?

Samsung Galaxy S10 ailesi, geçtiğimiz gün Huawei P30 ailesiyle beraber 12 GB RAM’e sahip olacak haberiyle gündeme gelmişti. Peki bu gerçek olabilir mi?

Samsung Galaxy S10 ailesinin 5G destekli en üstün modeli için geçtiğimiz gün tam 12 GB RAM‘e sahip olacak denilmişti. Xiaomi’nin Black Shark Helo ile 10 GB RAM dönemini yeni başlattığı şu günlerde, 12 GB RAM gerçekten çok dikkat çekti. Serinin diğer modellerine 4 GB, 6 GB ve 8 GB RAM koyacağı söylenen teknoloji devi, sağlam kaynaklara göre bırakın 12 GB seviyesini, yeni ailede 10 GB RAM bile kullanmayacak. 12 GB RAM detayının tahminden ibaret olduğunu belirten kaynaklar, firmanın kişilere maksimum 8 GB RAM sunacağını belirtiyor. Aslına bakarsanız mevcut donanım altyapısında 8 GB RAM fazlasıyla yeterli bir performans sunuyor. Bu kadar yüksek RAM düzeyine sayıları sürekli artan “oyun telefonlarının” dahi ihtiyacı bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesinin beklenen diğer detayları şöyle

Serinin en altında yer alan Beyond 0 modeli 5,8 inç Super AMOLED düz ekran üzerine kuruluyor. Beyond 1 modelinde ise 5,8 inç kavisli Super AMOLED ekran yer alıyor. Bu iki modelin de önünde tek bir kamera bulunuyor. Serinin en üstündeki Beyond 2 ise yine 6,4 inç kavisli Super AMOLED ekran kullanıyor. UFS 3.0 yüksek hızlı depolama birimine sahip olacak telefonlar, üst seviyede üçlü arka kamera kurulumu taşıyacak deniyor. Ayrıca modellerde ekrana entegre parmak izi sensörü ve üç boyutlu yüz tanıma sistemi de aktif olarak bulunacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Akıllı telefonlar için hazırlanan ilginç arayüz