reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 Huawei P30 Huawei P30 Pro
Samsung Galaxy S10 Huawei P30 Huawei P30 Pro

Samsung Galaxy S10 ve Huawei P30 ailelerinin RAM kapasiteleri belli oldu

Samsung Galaxy S10 ailesi bugün üçüncü kez gündeme geldi. Bu sefer Huawei P30 ailesiyle beraber modellerin RAM kapasiteleri belli oldu. İşte ortaya çıkan yeni bilgiler;

Samsung Galaxy S10 ailesi için uzun süredir Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olmak üzere üç farklı versiyon halinde geliyor diyoruz. Bu modeller yanında bir 5G versiyonunun yolda olduğu da biliniyor. İşte bu modeller için kısa süre önce önemli bir sızıntı daha yapıldı. Bu sızıntı modellerin RAM kapasitelerini ortaya çıkardı. Buna göre GS10 kod adlı serinin en alt modeli sadece 4 GB RAM ile geliyor. GS10 Plus kod adlı modelde 6 GB RAM, GS10 X kod adlı üst düzey modelde ise 8 GB RAM bizleri karşılıyor. Burada en çok dikkat çeken ise kesinlikle GX10 X 5G kod adlı model. Bu cihazda tam 12 GB RAM‘in bulunacağı belirtiliyor. Ortaya çıkan sızıntıya göre Huawei P30 modelinde 8 GB RAM, P30 Pro modelinde ise yine GS10 X gibi 12 GB RAM bulunuyor. 10 GB RAM’li telefonları yeni görmeye başlayan sektör, 2019’da 12 GB RAM’e ciddi ciddi çıkacak gibi duruyor. Bu da gerçekten akılalmaz duruyor.

Samsung Galaxy S10 Huawei P30 Huawei P30 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 ile sıkı rekabete girecek Samsung Galaxy S10 ailesinin bildiğimiz diğer detaylar şöyle

Daha önceki bilgilere göre serinin en altında yer alan Beyond 0 modeli 5,8 inç Super AMOLED düz ekran üzerine kuruluyor. Beyond 1 modelinde ise 5,8 inç kavisli Super AMOLED ekran yer alıyor. Bu iki modelin de önünde tek bir kamera bulunuyor. Serinin en üstündeki Beyond 2 ise yine 6,4 inç kavisli Super AMOLED ekran kullanıyor. Piezoelektrik hoparlör sistemini de bünyesinde barındıracak denilen telefonlar için ekrana entegre parmak izi sensörü ve üç boyutlu yüz tanıma özelliği de sık sık gündeme geliyor. UFS 3.0 yüksek hızlı depolama birimine sahip olacak telefonlar, üst seviyede üçlü arka kamera kurulumu taşıyacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy Note 9