reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Huawei P30 Pro etkisi; Samsung Galaxy S10 için müjdelenen kamerası güncellemesi

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10+, gerçekten oldukça iyi kameralara sahip. Ancak modellerin gece performansı en büyük rakibin gerisinde kalıyor. Ancak bu yakında değişebilir.

Hatırlamak adına Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10+ arkasında 12 megapiksel PDAF F2.4 OIS (45°) Telefoto + 12 megapiksel Dual Piksel AF F1.5/F2.4 OIS (77°) Geniş Açı + 16 megapiksel FF F2.2 (123°) Ultra Geniş Açı kameralardan oluşan üçlü kurulum karşımıza çıkıyor. İşte bu kameralar özellikle gündüz oldukça yüksek performans sunuyor. Hatta gerçekleştirilen bazı gündüz çekim testlerinde telefonların Huawei P30 Pro’nun önüne geçtiği dahi görülüyor. Ancak durum gece çekimlerinde biraz değişiyor. Huawei P30 Pro bu konuda hem yazılımsal hem de donanımsal olarak ciddi fark yaratıyor. Doğal olarak firma yeni amiral gemisiyle bu konuda geride kalmak istemiyor. Bu açıdan firmanın Galaxy S10 ve Galaxy S10+ kamerası için özel bir güncelleme hazırladığı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10+ kamerası daha gelişmiş hale gelecek

Bahsi geçen bu güncellemenin arkasında telefonların “kamera” modu yer alıyor. Firmanın modellere manuel olarak açılabilecek bir gece modu ekleyeceği belirtiliyor. Burada yeni bir tasarım kullanacağı söylenen Samsung, modellerin gece çekim performasını ciddi şekilde artıracak izlenimi oluşturuyor. Bu da telefonların sahipleri için çok güzel görünüyor. Güncellemenin nisan ya da mayıs ayında herkes için indirmeyeceği açılacağı belirtiliyor.

İlgili Video