reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy_S10+

Samsung Galaxy S10+ ve Huawei P30 Pro düşük ışık performansı karşı karşıya [Video]

DSLR fotoğraf makineleriyle karşılaştırıldıklarında düşük ışıkta pek de iyi performans sergilemeyen akıllı telefonlar son yıllarda DSLR makinelerle yarışacak düzeyde düşük ışık performansına imza atmaya başladı.

Düşük ışıkta başarılı fotoğraflar çeken Samsung Galaxy S10+ ve Huawei P30 Pro bunun son örneği. Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S10+ ile Huawei P30 Pro’nun düşük ışık kamera performansı karşı karşıya geldi. Her iki modelde hem gün ışığında hem de düşük ışıkta başarılı karelere imza atıyor.

Üst segment Samsung telefonda  optik görüntü sabitleme yapabilen 12 megapiksel PDAF F2.4 OIS (45°) Telefoto + 12 MP Dual Piksel AF F1.5/F2.4 OIS (77°) Geniş Açı + 16 MP FF F2.2 (123°) Ultra Geniş Açı kamera yer alıyor. Üçlü kamera sistemiyle karşımıza çıkan telefonun ön tarafındaki kamerası 4K video kaydedebiliyor. Huawei P30 Pro’nun ön kamerası 4K video kaydına destek vermiyor.

Huawei P30 Pro, 5x optik zoom yeteneği haricinde 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom yapabiliyor. Uzaktaki nesneleri yakınlaştırmada Huawei P30 Pro kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Galaxy S10+ modeline bakıldığında ise telefon 2 kat optik yakınlaştırma yapabiliyor. P30 Pro’ya dönecek olursak telefon daha iyi derinlik algılama için bir ToF sensörünü bünyesinde barındırıyor. Bu sensör bilmeyenler için kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Quad Bayer filtresini RYYB (Kırmızı, sarı, sarı, mavi) piksel yapısıyla birleştiren telefon, bu sayede inanılmaz iyi düşük ışık fotoğrafları çekebiliyor. Telefon ISO 409.600 (Işık hassasiyeti) seviyesine kadar çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amiral gemisi telefonlar karşı karşıya

Huawei P30 Pro hakkındaki tüm detaylara buraya, Galaxy S10+ hakkındaki detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Huawei P30 Pro’nun Türkiye başlangıç fiyatı 6.999 TL seviyesinde. 256 GB depolamalı versiyon ise 7.999 TL fiyat etiketiyle satın alınabiliyor. Galaxy S10+’ın fiyatı ise 7.499 TL. Yapılan karşılaştırma videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video

https://www.youtube.com/watch?v=uUvAe2SNjrk