reklamı kapat

POPÜLER

McLaren Senna

Gerçek bir otomobil fiyatına; işte Amalgam’da yeni McLaren Senna modeli! [Video]

 - Güncelleme: 21 Haziran 2020 13:35

Efsane Formula 1 pilotu Ayrton Senna’nın mirasını harika şekilde devam ettiren McLaren Senna için enfes bir model daha hazırlandı.

McLaren Senna firma tarafından sadece 500 adet üretilecek. Birim fiyatı tam 980 bin dolar seviyesinde olan araç, bu açıdan milyonlarca otomobil tutkunun sadece hayallerinde yer alıyor. Ancak Senna’yı evinize daha uygun (!) fiyat etiketiyle sokmak mümkün. İşte bunu sağlayan isim Amalgam’dan başkası değil. Daha önce de 1:18 ölçekli bir McLaren Senna modeli hazırlayan firma, bu sürümü çok daha iyi hale getirdi. Yeni tanıtılan sürüm yine aynı boyutta ancak bu sefer tamamen çalışan aydınlatma / far sistemlerine sahip. Bu açıdan çok daha gerçekçi duran ürün, beraberinde büyük bir kumanda ile geliyor. Bu kumanda ile araçtaki tüm ışıklar yönetilebiliyor, kapılar kilitlenebiliyor ya da tamamen açılabiliyor. Araca bu işlemler için elektronik bir altyapı kuran firma, gerçekten nefes kesen bir çalışmaya imza atmış durumda. Aydınlatma sistemine sahip olmayan ilk sürümü 8.184 dolar fiyat etiketiyle satışa sunan Amalgam, yeni sürüme ise tam 17.805 dolar istiyor. Yurt dışında bu fiyata “gerçek” bir otomobil satın alınabiliyor. Kısa süre önce LEGO hali de tasarlanan McLaren Senna, otomobil dünyasında ses getirmeye devam ediyor.

McLaren Senna
McLaren Senna
McLaren Senna
McLaren Senna
McLaren Senna
McLaren Senna
McLaren Senna
McLaren Senna
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

McLaren Senna teknik olarak inanılmaz bir otomobil

Gerçekten nefes kesen otomobil, 4.0 litrelik twin-turbo V8 motor üzerine kuruluyor. Bu motor 800 PS (789 beygir) güç ve 800 Nm tork değerlerine sahip. Güç/ağırlık oranı için paylaşılan değerse ton başına 668PS (650 beygir) olarak karşımıza çıkıyor. Bu arada bu nefes kesen otomobilin detaylarına burada ulaşabileceğiniz daha kışkırtıcı GTR versiyonu da bulunuyor