reklamı kapat

POPÜLER

McLaren Senna

Herkesin alabileceği McLaren Senna tanıtıldı; işte fiyatı

Maalesef aramızda olmayan efsane Formula 1 pilotu Ayrton Senna‘nın mirasını harika şekilde devam ettiren McLaren Senna için özel bir sürüm tanıtıldı.

McLaren Senna firma tarafından sadece 500 adet üretilecek bir performans canavarı. Birim fiyatı tam 980 bin dolar seviyesinde olan araç, bu açıdan milyonlarca otomobil tutkunun sadece hayallerinde yer alıyor. Ancak Senna’yı hayatınıza dahil etmek artık çok kolay. Çünkü McLaren kısa süre önce Senna’nın çocuklara özel versiyonunu tanıttı. Daha önce başka araçları için de bu versiyonlardan hazırlayan firma, bu yeni model için yurt dışında £375 fiyat istiyor. Çocuklar için olan ancak McLaren F1 takımı pilotu genç isim Lando Norris‘i de alabilen bu araç, otomobil tutkunu babaların çocuklarını çok sevindirecek gibi görünüyor. Bu model için beş farklı renk seçeneği sunan McLaren, ufak Senna’yı elbette elektrikli bir altyapı üzerine kuruyor. Aracın 3 ila 6 yaşındaki çocuklar için uygun olduğu da belirtiliyor. Bu aracı çocuğu için değil kendisi için alanların çok olacağı düşünülüyor.

McLaren Senna teknik olarak inanılmaz bir otomobil

Gerçekten nefes kesen otomobil, 4.0 litrelik twin-turbo V8 motor üzerine kuruluyor. Bu motor 800 PS (789 beygir) güç ve 800 Nm tork değerlerine sahip. Güç/ağırlık oranı için paylaşılan değerse ton başına 668PS (650 beygir) olarak karşımıza çıkıyor. Bu arada bu nefes kesen otomobilin detaylarına burada ulaşabileceğiniz daha kışkırtıcı GTR versiyonu da bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde gördüğümüz en özel araç