reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

McLaren Senna

Donanım paketi bile var; Amalgam’ın eşsiz McLaren Senna modeline yakından bakın

Yaklaşık 8.000 dolar gibi bir başlangıç fiyatıyla alıcı bulan Amalgam Collection imzalı McLaren Senna projesi, koleksiyonerler için satışta.

Advertisement

Geride bıraktığımız gün tanıtımı yapılan LEGO’nun Aston Martin DB5 James Bond projesiyle, modellerin her geçen yıl daha etkileyici hale geldiğine şahit oluyoruz. Madalyonun gerçek anlamında yer alan modelleme projeleriyse her zaman ayrı seviyede yer aldı. Özellikle Bugatti ve Ferrari gibi zengin parçalar içeren otomobillerin maketleri, sokaklarda gördüklerimiz hallerini aratmayacak eşsizliği barındırıyor. McLaren’ın efsane pilotu Ayrton Senna’nın adını yaşatmak adına kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirdiği Senna modeli, bahsetmekte olduğumuz projeler arasındaki yerini alıyor. Sıkı LOG takipçilerinin Ekim 2017’de paylaştığımız Bugatti Chiron motor projesinden anımsayabileceği Amalgam tarafından hayata geçirilen maket sınırlı üretim adetleriyle koleksiyonerlerin beğenisine sunulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üç farklı paket var

Chiron’un motor projesinde olduğu gibi Senna’da da oldukça başarılı bir iş ortaya çıkartan Amalgam ekibi 1:8 ölçeğini tercih ediyor. Projedeki gerçekliğin sağlanılması adına McLaren’dan orijinal otomobilin tasarım çizimleri ve elektronik dosyalarını da aldığını öğrendiğimiz ekip, lansman rengi olan turuncuyu da sıfır hata ile uygulaması dikkatlerden kaçmıyor. Detaylardan bütünlüğe uzanan bir kusursuzluk portresini andıran modelde karbon fiber bölümler ve mavi fren kaliperler de ilk andan itibaren göze batıyor. Projenin gerçekçi detaylarının yanı sıra bizi etkileyen bir diğer noktası, gerçek otomobillerde olduğu gibi donanım seviyelerinin olması.

Limited Edition” olarak isimlendirilen ve 8.184 dolarlık etiket fiyatı olan giriş versiyonunda şu anda fotoğraflarını görmekte olduğumuz model alıcıya ulaşıyor. “Bespoke” olarak isimlendirilen ve 9.384 dolarlık fiyatı bulunan ikinci pakette ise aracın iç detayları, jant tasarımı ve kaliper renklerinde değişiklikler gözlemleniyor. 10.584 dolarlık fiyatı bulunan ve “Bespoke Plus” olarak isimlendirilen son pakette ise aracın her parçası alıcının istediği gibi tasarlanıp teslim ediliyor. İlk parçasından sonuna kadar 3.000 saatlik el işçiliği sonucunda tamamlandığı açıklanan McLaren Senna’nın 60 santimetrelik bir uzunluğu bulunuyor. Projenin Amalgam’nın resmi sayfası üzerinden satışa sunulduğunu da belirtmeden geçmeyelim.