reklamı kapat

POPÜLER

James Bond Aston Martin DB5

LEGO’nun son bombası James Bond Aston Martin DB5 ile uçuşa hazır olun [Video]

Creator serisi altında satışa sunulacak olan James Bond Aston Martin DB5 seti, tutkunlarının gözü kapalı satın alacağı detaylar barındırıyor.

Aston Martin ile James Bond efsanesinin günümüze kadar gelen birlikteliğini bilmeyen yoktur. 60’lı yıllarda DB4 ile inanılmaz bir sükse yapan bu ortaklık yıllar geçtikçe değişen başrol oyuncusunu tamamlayan yegane parçalardan birisi olarak kabul edilir. Her ne kadar bir dönem Lotus‘u da serüvenler içerisinde görsek de, Aston’un yeri artık tartışılamaz bir noktaya varmıştır. Serinin bölümlerinin bütünleşmesinin yanında İngiliz markanın DB ailesi klasikler arasında yer alır. İşin içerisine James Bond’un da girmesiyle bu ün katlanarak hala ilk günkü tazeliğini korur. Son dönemlerde çok başarılı setlerle gündeme gelen LEGO da, bu efsaneyi James Bond Aston Martin DB5 modeliyle meraklılarının raflarına getiriyor. Creator Expert serisi altında toplamda 1.290 parçalık bir set olarak karşımıza çıkan bu güzel parçada, filmde gördüğümüz fırlatma koltuğu ayrıntısının bile düşünülmüş olması yüzümüzde ayrı bir tebessüm yarattı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Detaylardaki güzellikler

LEGO ekibinin fırlatma koltuğu dışında orijinal versiyonda gördüğümüz pek çok detaya bu projede yer verdiğini görüyoruz. Altı silindirli motora ek olarak; döner plakalar, tekerleğe monte edilmiş lastik eğiciler, arka mermi kalkanı ve vites topuzu geri çekilerek kullanılan gizli makineli tüfek gibi parçaların oldukça başarılı şekilde uyarlandığını görüyoruz. İç bölümde de sürücü ekranından başlayıp konsolun merkezinde yer alan fonksiyonel ekranın da temsil edildiğini, telefon ve bilgisayar gibi parçaların da kapı panellerine gizlenmiş olması etkileyici bir kat daha artırıyor. Tamamen hazır hale geldiğinde 34 santimetrelik bir boyuta sahip olduğu açıklanan set ağustos ayından itibaren satışta olacak. Açıklanan fiyatlarsa; Amerika için 150 dolar, Kanada için 180 dolar, Almanya için 150 euro, İngiltere içinse 130 sterlin şeklinde sıralanıyor.