reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin DB5 Goldfinger Continuation
Aston Martin DB5 Goldfinger Continuation
Aston Martin DB5 Goldfinger Continuation
Aston Martin DB5 Goldfinger Continuation

İlk Aston Martin DB5 Goldfinger Continuation fiyatıyla dudak uçuklatıyor

Aston Martin,  İngiliz markasının James Bond ile uzun zamandır devam eden iş birliğini kutlamak için tasarlanan ilk Aston Martin DB5 Goldfinger Continuation modelini tamamladı.

50 yılın ardından üretilen ilk DB5, EON Productions iş birliğiyle tasarlanmış durumda. Tasarımıyla nostalji yaşatan model dünyanın en ünlü otomobilleri arasında yer alıyor. 13 Kasım‘da Türkiye’de vizyona girecek yeni James Bond filmi No Time to Die filmi için geliştirilen otomobilden sadece 25 adet üretilecek. 4.500 saatlik çalışmanın ardından karşımıza çıkan model de orijinal gövde panelleri kullanılıyor. 5 vitesli şanzımanı bünysesinde barındıran otomobil 290 beygirlik güç üretiyor. 4 litre hacimli motora sahip olan DB5 Goldfinger Continuation modelinin iç mekanında teknolojiye yer verilmiyor. Ahşap bir direksiyona sahip olan otomobil James Bond’un yeni oyuncağı olmaya aday. Goldfinger filminde kullanılan DB5’in bir kopyası olma özelliğini taşıyan 25 adet otomobil tasarımıyla bizi de fazlasıyla etkiledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin DB5 Goldfinger Continuation satış fiyatı ne kadar olacak?

Hem sınırlı sayıda üretileceğ hem de ironik bir tasarıma sahip olduğu  için otomobilin satış fiyatı çok yüksek. Otomobilin yurt dışındaki satış fiyatının 3,4 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Otomobil yüksek bir fiyata sahip olduğu için koleksiyonerler tarafından tercih edileceğini söylemek mümkün.

İlginizi çekebilir

Ferrari Roma modelini gözler önüne seren video