reklamı kapat

POPÜLER

Audi Q4 Sporback E-Tron

Audi Q4 Sportback E-Tron; ailenin en yeni elektriklisi için tanıtım öncesi son beklentiler

Seri üretim sürecinin önemli isimlerinden birisi olacak Audi Q4 Sportback E-Tron, geçtiğimiz dönemde tanıtılan modelin coupe dinamiklerini taşıyacak.

Elektrik atağını E-Tron markasının altında hayata geçiren Audi cephesinde geleceğe ışık tutacak yeni bir isim daha karşımıza çıkacak. Bir yandan E-Tron GT için hazırlıklara devam eden markayı yarın önemli bir tanıtım etkinliği bekliyor. Aileye dahil olacak ikinci SUV olmaya hazırlanan Audi Q4 Sportback E-Tron için kısa süre önce resmi kaynaklardan detaylar gönderildi. İpucu niteliğinin de önüne geçen paylaşımla birlikte, yeniden şekillendirilmiş bir ızgaraya, ön tampondaki daha büyük yan hava girişlerine ve ince farlara rağmen geçen yılın Q4 E-Tron konseptine benzer bir ön uca sahip bir otomobilinin önizlemesini gösteriyor. Arka uç henüz görünmüyor, ancak ince bir ışık şeridi ile birleştirilen bir çift ince LED arka lambaya sahip olmasını bekliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi Q4 Sportback E-Tron için MEB platformu merkezde

Q4 E-Tron’un coupe versiyonu olarak karşımıza çıkarılacak modelin üretim modeli hakkında henüz hiçbir planlama detayı karşımıza çıkmıyor. Buna rağmen var olan beklentiler aracın 2021’de piyasaya sürülebilmesine olanak tanıyor. Araçla ilgili teknik özellikler de bilinmiyor. Masadaki görüntü ise altyapının Volkswagen ID.3,ID.4, Skoda Enyaq ve Q4 E-Tron’un temel taşı olan MEB üzerine geliştirilmesinden ötürü bazı limitleri konuşmamıza olanak tanıyor. Aracın geçtiğimiz dönemdeki konsept versiyonunun, üzerindeki çift elektrik motoruyla 302 beygir güç ve 180 km/s’lik maksimum sürat değerleriyle tanıtıldığını da hatırlamakta fayda var. Tanıtımına saatler kalan modelle ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili Video

Yeni Mercedes GLB