reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli; Toretto’nun 1970 Dodge Charger modeli LEGO olarak karşımızda

LEGO Technic serisinin son üyesi Toretto’nun 1970 Dodge Charger modeli oldu. Proje diğer versiyonlarda olduğu gibi aktif parçalarıyla dikkat çekiyor.

Genci yaşlısıyla jenerasyon ayırt etmeyen bir tutku ola LEGO, çatısı altında hayata geçirdiği projelerle kalbimizi kazanmaya devam ediyor. Otomobil meraklılarının da son yıllarda ciddi oranda radarına giren marka gerçek dünyadaki ikonların evlerimize konuk etmemize olanak tanıyor. Süreç içerisinde Porsche GT3, Bugatti Chiron, Land Rover Defender, Aston Martin DB ailesi Mini Cooper gibi modelleri kendi dünyasına uyarlayarak sunan LEGO’nun son projesiyse süreci bambaşka noktaya çıkarabilecek potansiyelde. Technic serisi altında tasarlanan projenin merkezinde Hızlı ve Öfkeli Serisi’nin ve Vin Diesel’in hayat verdiği Dominic Toretto’nun ikon haline gelmiş 1970 Dodge Charger modeli var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Charger LEGO projesi hakkında bilmeniz gerekenler

Diğer Technic modellerinde olduğu gibi gerçek otomobili aratmayacak nitelikte aksamı çalışan bir model çıkıyor burada da karşımızda Kaputun açılması, hareketli pistonlar, süspansiyonlar, direksiyon sistemi ve ünlü hava üfleyici dahil olmak üzere aracın pek çok bölgesinde aktif parçalar var. Bagajda nitro şişelerine yer veren tasarımcı, HEMI’nin artık kült olan motorunu da birebir şekilde kaputun üzerine taşıyor. Bizce projeyi en farklı kılan nokta ise filmde sürekli gördüğümüz ön kaldırma sahnesine atıfta bulunan alt standı. Dom’un Lego Technic’in Dodge Charger’ı 10 yaş ve üzeri kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Toplamda 1.077 parçadan oluşan model yaklaşık 38 santimetre uzunluğunda. Lego, kiti 99.99 dolarlık yurt dışı fiyatıyla satışa sunuyor. Ön siparişin ilk teslimatlarınınsa 27 Nisan’da yapılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

9. filmin fragmanı ve filmden detaylar