reklamı kapat

POPÜLER

Zamanı durduran formül; Lamborghini altyapısıyla harmanlanan 1968 Dodge Charger

SpeedKore tarafından hayata geçirilen 1968 Dodge Charger projesi, altyapı niteliğiyle daha önce görmediğimiz bir formülü barındırıyor.

Hayat basittir. Seçimini yaparsın ve arkana bakmazsın…” Bu söz, meraklılarının anımsayabileceği üzere Hızlı ve Öfkeli Tokyo Yarışı’nın akıllarımızda yer edinen repliklerinden sadece bir tanesi. Bu seçimler geleceğe yön verdiği kadar, hayatımıza katacak tatları da doğrudan etkiler. Otomobil seçimlerimiz de aslında doğrudan bizi karakterimizi yansıtmada bir aynadır. “Geri bakma” konusu ise son yıllarda sanki kendini biraz daha hissettiriyor. Yeni nesil modellerde gelinen noktaların pek çoğu, klasikleri aratır nitelikte. Bugün bir Camaro söz konusu olduğunda, 60’lı yılların genetiklerini, güncel versiyona tercih edeceklerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla. SpeedKore ekibi tarafından geliştirilen bu 1968 Dodge Charger da, günümüzde önümüzde getirilecek pek çok yeni model göz ucuyla bile bakmamamıza neden olacak karaktere sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1968 Dodge Charger projesi ekibin ustalık eseri niteliğini taşıyor

Geçtiğimiz süreçte de pek çok projesine yer verdiğimiz SpeedKore, LOG takipçilerinin yabansıcı olduğu bir isim değil. Yine Charger odağında muazzam işlere imza atan ekip bu kez yepyeni ve zamanı durduran bir formülle karşımızda. Hızlı ve Öfkeli 9’da Toretto’nun kullandığı “68 model” Charger’ı merkezine alan ekip, aracın dışında yine unutulmaz bir iş çıkartmış durumda. Bu projesi daha sihirli yapansa görünmeyen kısımlarda. Kaputunun altında 700 beygirin üzerine güç üreten güncel bir 6,2 litrelik V8 Hellcat motorundan faydalanılan otomobilin, yürüyen hayati parçalarının toplandığı transaks kısmı ise Lamborghini Gallardo’dan geliyor. Projenin önemini anlamak için ise ekibin açıklamasına bakmak yeterli; “Bu Charger, bu zamana kadar ürettiğimiz en olağanüstü projelerden birisi.

İlginizi çekebilir

SEMA 2019 projelerinden; Chevrolet Camaro “Resurrection”