reklamı kapat

POPÜLER

HEMI motorlu enfes modifikasyon: 1969 Dodge Charger Defector [Galeri]

SEMA’da sergilenecek olan 1969 Dodge Charger Defector, modifikasyon meraklılarının radarından kaçamayacak kadar eşsiz detayları barındırıyor.

Yıl içerisinde herkesin beklediği belirli zaman aralıkları vardır. Bu bazen yıllık izinler için planlamış tatil dönemini bazense merakla beklenilen bir filmin çıkış tarihini kapsar. Otomobil, özellikle modifiye ve performans tutkunları içinse bu süreç kapılarını açan dünyanın en büyük performans ve modifiye etkinliklerinden birisi olan SEMA‘yı kapsıyor. Restorasyon ve klasik otomobiller üzerine yapılan projelerin de beşiği konumunda olan fuarda geçtiğimiz yıl damağımızda kalan tat bu yıl da devam edecek gibi. Amerika merkezli Ringbrothers ile başlangıcı yaptığımız klasik geliştirmelerin şu anki başrolü 1969 model bir Dodge Charger. Defector olarak isimlendirilen proje tasarımıyla iz bırakmış bir modeli güncel parçalarla bir araya getiriyor.

Mopar’ın ilk modeli 1969 Dodge Charger Defector oldu

Ringbrothers ekibinin üzerinde Mopar imzası taşıyan ilk araç geliştirmesi olma özelliğini de taşıyan projede Charger’ın altyapısında da ufakta olsa ebatsal değişimler de mevcut. Fabrika çıkış versiyona oranla aks mesafesinde yaklaşık sekiz santimetrelik bir artış olan Defector uzunluk olaraksa altı santimetre daha geride konumlanıyor. 4.700 saatlik bir ekip çalışmasının ardından hazır hale getirilen araç 19 inç‘lik jantları ve yeşil renk seçeneğiyle özgün bir karakter ortaya koyuyor. Arka süspansiyonu, bağımsız yapılarda gördüğümüz dört noktalı sistemle değiştirilen Defector’un kaputunun altında 6.4 litre hacimli V8 makine kullanılıyor. SEMA kapsamında meraklılarıyla buluşacak olan projenin ardından Ringbrothers’ın standına önümüzdeki saatlerde tekrar konuk olacağız. SEMA ile ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.