reklamı kapat

POPÜLER

Hidden Time

Dünyanın en şık ve basit saati olmaya aday: Hidden Time [Video]

Artık saat denildiğinde aklımıza alıştığımız kol saatlerinden akıllı saatlere kadar pek çok farklı alternatif geliyor. Ancak kimi zaman işleri olabildiğince basitleştirmek ve nostaljik hisler yaşatan ürünler kullanmak istiyoruz. Basit ve şık tasarımıyla öne çıkan Hidden Time isimli kol saati de tam olarak bunu vadediyor.

Jiwoong Jung tarafından tasarlanan Hidden Time kol saati kullanıcılarını anı yaşamaya yöneltiyor. Bunu da tasarımın gücünü kullanarak yapmaya çalışıyor. Yuvarlak bir yapısı olan saat oldukça klasik bir tasarıma sahip. Bu kol saatinin farkı ise elimizden kayıp giden zamanı hissettirmesinde yatıyor. Saate baktığımızda klasik akrep ve yelkovanın yerini renklerin aldığını görüyoruz. Yaşadığımız saat oldukça koyu bir renkle belli edilirken, çoktan yaşadığımız anlara doğru renkler giderek soluklaşıyor. Böylece yaşadığımız her anın tek olduğu, geçen zamanın kayıp gittiği hissi veriliyor.

Ön siparişe açıldı

Hidden Time kol saati Anicorn’un Trio of Time projesi kapsamında hayata geçiriliyor. Seul’den ilham alan bu saat ön satış sürecine girdi. Normalde 199 dolardan satılan kol saatlerini kısa bir süreliğine 179 dolara almak mümkün. Hidden Time’ın tasarım sürecini, nelerden ilham aldığını ve amacını Jiwoong Jung’un dile getirdiği detaylı video hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

VİDEO