reklamı kapat

POPÜLER

HTC U11+
HTC U11+

HTC U11+ ve U11 Life’ın ilk inceleme videosu yayında [İzle]

HTC’nin önümüzdeki günlerde tanıtmaya hazırladığı HTC U11+ ve U11 Life çalışırken görüntülendi. İnternete sızan bir video neticesinde telefonların tasarımları hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Daha önce ortaya çıkan iddialarda telefondaki ekran çerçevelerinin ince olacağı belirtilmişti.

Yayınlanan videoyu izlediğimizde telefonda halen ekran çerçevelerinin olduğunu söylemek mümkün. U11 modelinde ana ekran tuşuna entegre edilen parmak izi sensörü U11+’ta telefonun arka kısmında yer alıyor. Kamera ve flaş dizilimi U11 modeliyle aynı olan U11+’ın 18:9 en-boy oranlı ekranla gelmesi bekleniyor. Parlak siyah gövdesiyle göz alıcı bir tasarım sunan telefonda 6 inçlik ekranın kullanılacağı ifade ediliyor. Son zamanlarda karşılaştığımız telefonlarda çift kamera yer alırken, HTC U11+ ve U11 Life’ta tek kamera yer alıyor. Giriş seviyesi kullanıcılarına yönelik geliştirilen HTC U11 Life eğer dedikodular gerçeğe dönüşürse Qualcomm Snapdragon 630 işlemciyi, 3GB of RAM’i, 5,2 inçlik ekranı ve 2.600 mAh kapasiteli pili bünyesinde barındıracak.

HTC U11+ ne gibi özelliklere sahip olacak?

Tasarım açısından HTC U11 ile benzer bir tasarım anlayışı sunmasını beklediğimiz telefonun bir önceki modelde olduğu gibi Edge Sense adı verilen teknolojiye sahip olacağı belirtiliyor. Sıkıştırma yoluyla kullanılabilen telefonun Apple’ın Force Touch teknolojisindeki gibi hafifçe ve sertçe bastırarak belirli işlemlerin yapılabileceği dile getiriliyor. Çerçevesiz ekranla gelmesi beklenen telefonda 2.880×1.440 piksel çözünürlüklü 6 inçlik ekranın kullanılması bekleniyor. Arka kısmında 12 megapiksel, ön tarafında 8 megapiksel kameranın yer alacağı konuşulan cihazın Android 8.0 Oreo yüklü geleceği belirtiliyor. Snapdragon 835 işlemcili telefonun 4 GB veya 6 GB RAM seçeneğiyle satın alınabileceği de söyleniyor. HTC U11+ ve U11 Life hakkındaki tüm detaylar yarın açığa çıkacak.

VİDEO