reklamı kapat

POPÜLER

HTC U11 Plus

Tanıtımına sayılı gün kala, yeni bir HTC U11 Plus sızıntısı daha

2 Kasım’da U11 Plus modelini gün ışığına çıkarmak için gün sayan HTC, yeni telefonuyla iddialı geliyor. Tanıtıma sayılı günler kala HTC U11 Plus modeline ait olduğu söylenen render çizimi ortaya çıktı. Tasarım açısından HTC U11 ile benzer bir tasarım anlayışı sunan telefon bir önceki modele kıyasla daha ince ekran çerçevelerine sahip.

Bir önceki modelde kullanılmaya başlanan Edge Sense, telefonu sıkıştırma yoluyla kullanmaya imkan tanıyor. Sıkıştırma yoluyla kullanılabileceği belirtilen telefonun Apple’ın Force Touch teknolojisindeki gibi hafifçe ve sertçe bastırarak belirli işlemlerin yapılabileceği dile getiriliyor. Çerçevesiz ekranla gelmesi beklenen telefonda 2.880×1.440 piksel çözünürlüklü 6 inçlik ekranın kullanılması bekleniyor. Arka kısmında 12 megapiksel, ön tarafında 8 megapiksel kameranın yer alacağı konuşulan cihazın Android 8.0 Oreo yüklü geleceği belirtiliyor. Snapdragon 835 işlemcili telefonun 4 GB veya 6 GB RAM seçeneğiyle satın alınabileceği de söyleniyor.

HTC U11 Plus sunduğu performansla sınırları zorluyor

Cihazla ilgili bilgiler bununla sınırlı değil. Yeni modele ait olduğu söylenen benchmark testi de gün ışığına çıkmış durumda. Geekbench testinde ortaya çıkan HTC U11 Plus, tek çekirdek performansından 1.920, çok çekirdek performansından ise 5.765 puan almış durumda. Merak edilen yeni modelle ilgili tüm detayları önümüzdeki ayın başında sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.