reklamı kapat

POPÜLER

HTC U11 Plus

HTC U11 Plus’tan şeffaf tasarım sızıntısı

Sızıntı uzmanı Evan Blass’e göre HTC’nin kısa süre içerisinde tanıtacağı yeni akıllı telefonu U11 Plus ilginç bir gövde versiyonuyla karşımıza çıkacak.

HTC U11 Plus şimdiye kadar siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle satışa çıkacak deniyordu. Bunu değiştiren bir tweet atan Evan Blass, telefonun şeffaf olarak da satın alınabileceği açıkladı. Henüz bu hali açıkça görünmeyen ancak şirketin yayınladığı görsele bakılırsa arka kapağı şeffaf hazırlanan telefonun, böylece kablosuz şarj bobini gibi detaylarını gizlemeyeceği söyleniyor.

HTC U11 Plus içi dışı bir model olacak

HTC U11 Plus

Çerçevesiz ekranla geleceği konuşulan akıllı telefonun 2.880×1.440 piksel çözünürlüklü 6 inç ekran üzerine kurulacağı belirtiliyor. Arka kısmında 12 megapiksel, ön tarafında ise 8 megapiksel kamera yer alacak telefon, kutudan Android 8.0 Oreo yüklü çıkacak. Bunlara ek olarak Snapdragon 835 işlemcili cihazın 4 GB veya 6 GB RAM seçeneğiyle satın alınabileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Küçük kardeşi gibi Edge Sense sıkıştırılabilir çerçeveli tasarlanan ürün, Geekbench testlerine göre performans açısından rakiplerinin gerisinde kalmayacak gibi duruyor.

Son dönemde özellikle popüler YouTube kanalları günümüz amiral gemilerini şeffaf hale getirerek büyük ilgi çekmeyi başarıyor. Büyük üretici de bu popülerlerliği kullanmak istiyor gibi görünüyor.