reklamı kapat

POPÜLER

HTC U11 Plus
htc

Çerçevesiz ekranlı HTC U11 Plus benchmark testinde ortaya çıktı [Video]

Kısa bir süre önce HTC U11’i piyasaya süren HTC, şimdi de yeni amiral gemisi telefonu HTC U11 Plus’ı tanıtmaya hazırlanıyor. 2 Kasım’da U11 Plus’ı gün ışığına çıkarmak için gün sayan HTC, yeni telefonuyla iddialı geliyor.

Tanıtıma sayılı günler kala HTC U11 Plus’a ait olduğu söylenen render çizimleri ortaya çıktı. Tasarım açısından U11 ile hemen hemen aynı olmasını beklediğimiz U11 Plus’ın U11’de olduğu gibi sıvı gibi görünen tasarımıyla tüm dikkati üstüne çekeceğe benziyor. Farklı renk seçenekleriyle geleceği belirtilen telefonun Edge Sense isimli özellikle fark yaratacağını söylemek mümkün. HTC U11’de kullanılmaya başlanan Edge Sense, telefonu sıkıştırma yoluyla kullanmaya imkan tanıyor. Sıkıştırma yoluyla kullanılabileceği belirtilen telefonun Apple’ın Force Touch teknolojisindeki gibi hafifçe ve sertçe bastırarak belirli işlemlerin yapılabileceği dile getiriliyor. Çerçevesiz ekranla gelmesi beklenen telefonda 2.880 x 1.440 piksel çözünürlüklü 6 inçlik ekranın kullanılması bekleniyor. Arka kısmında 12 megapiksel, ön tarafında 8 megapiksel kameranın yer alacağı konuşulan HTC U11 Plus’ın Android 8.0 Oreo yüklü geleceği belirtiliyor. Snapdragon 835 işlemcili telefonun 4 GB veya 6 GB RAM seçeneğiyle satın alınabileceği de söyleniyor.

HTC U11 Plus’la ilgili bilgiler bununla sınırlı değil. HTC U11 Plus’a ait olduğu söylenen benchmark testi de gün ışığına çıkmış durumda. Geekbench testinde ortaya çıkan HTC U11 Plus, tek çekirdek performansından 1.920, çok çekirdek performansından ise 5.765 puan almış durumda. HTC U11 Plus hakkındaki tüm detayları önümüzdeki ayın başında sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

htc

VİDEO