reklamı kapat

POPÜLER

HTC U11 Plus

HTC U11 Plus tasarımıyla ilgili büyük ipucu

HTC, kasım ayının başında tanıtacağı yeni telefonuyla ilgili bir tanıtım görseli paylaştı. Yayınlanan görsele bakıldığında HTC U11 Plus modelinin ince ekran çerçeveleri göze çarpıyor. Ekran çerçevelerinin HTC U11’deki ekran çerçevesinden daha ince olduğunu belirtelim.

Tasarım açısından HTC U11 ile benzer bir tasarım anlayışı sunmasını beklediğimiz telefonun bir önceki modelde olduğu gibi Edge Sense adı verilen teknolojiye sahip olacağı belirtiliyor. Sıkıştırma yoluyla kullanılabilen telefonun Apple’ın Force Touch teknolojisindeki gibi hafifçe ve sertçe bastırarak belirli işlemlerin yapılabileceği dile getiriliyor. Çerçevesiz ekranla gelmesi beklenen telefonda 2.880×1.440 piksel çözünürlüklü 6 inçlik ekranın kullanılması bekleniyor. Arka kısmında 12 megapiksel, ön tarafında 8 megapiksel kameranın yer alacağı konuşulan cihazın Android 8.0 Oreo yüklü geleceği belirtiliyor. Snapdragon 835 işlemcili telefonun 4 GB veya 6 GB RAM seçeneğiyle satın alınabileceği de söyleniyor.

HTC U11 Plus sunduğu performansla sınırları zorluyor

Cihazla ilgili bilgiler bununla sınırlı değil. Yeni modele ait olduğu söylenen benchmark testi de gün ışığına çıkmış durumda. Geekbench testinde ortaya çıkan HTC U11 Plus, tek çekirdek performansından 1.920, çok çekirdek performansından ise 5.765 puan almış durumda. Merak edilen yeni modelle ilgili tüm detayları önümüzdeki ayın başında sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.