reklamı kapat

POPÜLER

Adobe Deep Fill yapay zeka
Adobe Deep Fill
Adobe Deep Fill

Adobe, yapay zeka ile sınırları zorlayan Deep Fill teknolojisini tanıttı [Video]

Son günlerde gündemden düşmeyen Adobe, şimdi de Deep Fill isimli fotoğraf teknolojisini tanıttı. Görünüşe bakılırsa Adobe Deep Fill gibi teknolojilerle gelecekte fotoğraf düzenleme yapay zeka ile hiç olmadığı kadar kolaylaşacak.

Adobe, MAX 2017 konferansı duyurularına ilk olarak Cloak ile başladı. Daha sonra Scribbler ile Scene Stitch’le devam eden şirket, Deep Fill teknolojisiyle ise bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Photoshop’un Content Aware aracının gelişmişi olan özellik, yapay zeka ile fotoğrafı analizi edebiliyor. Bu analiz üstünden yaptığınız düzenlemeleri mükemmel hale getiren teknoloji, oldukça pürüzsüz obje değişimleri gerçekleştirebiliyor. Örneğin yüzünüzdeki bir yara badını eski sistemden çok daha iyi şekilde yok eden altyapı, bunu yapay zeka Sensei’den yararlanarak yerine getiriyor. Content Aware aracından farklı olarak çevre pikselleri akılcı şekilde değerlendiren özellik, sorunların önüne gerçek yapay zeka ile geçiyor.

Adobe Deep Fill ile her şeyi ayırt edebiliyor

Bu yeni teknoloji de diğerleri gibi henüz hazır değil. İlerleyen süreçte Photoshop içerisinde dahil olacak özellik, obje değiştirme/tamamlama konusunda yeni bir bakış açısı getirecek. Özellik aynı zamanda değişimiler de yapabilecek. Örneğin bir vadiye kalp çizildiği zaman bunu algılayarak vadiyi kalp haline getirebilecek teknoloji, manipülasyonun sınırlarını zorlayacak. Üzerinde çalışmalar devam eden DeepFiil, bakalım ne zaman kullanıma çıkacak?

Video