reklamı kapat

POPÜLER

Adobe Scene Stitch
Adobe Scene Stitch
Adobe Scene Stitch
Adobe Scene Stitch

Adobe Scene Stitch, fotoğrafta istemediklerinizi yapay zekanın hayal gücüyle yok ediyor [Video]

MAX 2017 konferansında önemli duyurular yapan yazılım devi, bunlar arasına Adobe Scene Stitch adını verdiği teknolojisini de ekledi.

Adobe Scene Stitch, detaylarına burada ve burada ulaşabileceğiniz Cloak ile Scribbler yayında yer alıyor. Photoshop içerisinde yer alan “Content-Aware Fill” özelliğinin sahne bazı versiyonu olan özellik, fotoğraflardan obje çıkartmayı başka bir seviyeye taşıyor. Yeni teknolojisini diğerleri gibi Adobe Sensei yapay zeka sistemi üzerine kuran şirket, fotoğraftan belirlediğiniz bir bölümü atarak yerine yenisini koyabiliyor. Bunu daha önce çekilmiş benzer fotoğraflara bakarak yapan sistem, şirketin gösterdiği kadarıyla gerçekten “büyülü” şekilde güzel çalışıyor. Başlıkta da yazdığımız gibi fotoğrafta istemediklerinizi hayal gücüyle yok eden altyapı, kullanıcılara birden fazla seçenek sunabiliyor.

Adobe Scene Stitch ile dijital manipülasyon değişecek

Şirketin yeni teknolojisi Cloak ile Scribbler şu an geliştirme aşamasında bulunuyor. Photoshop dosyasını adeta bir resmi tuvali haline getiren sistem, elbette mükemmel çalışmıyor ancak firmanın örnekleri çok büyük gelecek vadediyor. Bu tarz teknolojilere çok önem veren ve yapay zekayı öne çıkartan yazılım devi, hayali manzaralar yaratmanın da önünü aralıyor. Bazı durumlarda büyük sorunlar yaratabilme ihtimali de bulunan sistem, etiklik tartışmaları da yaratabilecek gibi duruyor.

Video