reklamı kapat

POPÜLER

adobe cloak

Adobe Cloak ile videolardan objeler “sihirle” nasıl siliyor? [Video]

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Adobe, MAX 2017 kapsamında Cloak adını verdiği yeni devrimsel teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji ile videolardan obje silme çok ama çok kolaylaşacak.

Yeni yazılımları yanında Cloak teknolojisini de tanıtan Adobe, ortaya çıkarttığı sonuçla ağızları açık bırakıyor. Bu yeni teknoloji videolardan istenmeyen obje çıkartma işlemini inanılmaz kolay hale getiriyor. Video profesyonellerini en çok zorlayan temizlik işlemini otomatik hale getiren altyapı, özel algoritma ile her kareyi tek tek analiz ediyor. Seçtiğiniz objeyi çevreden aldığı piksel verisiyle kapatan teknoloji, ilk yayınlanan videoya bakıldığında gerçekten ayrıt edilemeyecek kadar güzel sonuçlar sağlıyor. Kullanıcılardan gelen öneriler ile şekillenecek olan özellik, ilk haliyle bile çok büyük zaman kazancı vadediyor.

Adobe Cloak çağ atlatıyor

Yeni teknolojisi ile video düzenleme dünyasına çok güçlü bir atılım getirecek olan firma, sistemi geliştirmeye devam ediyor. Yani henüz Premiere ya da After Effects içerisine entegre edilmeyecek özellik, yine de alanın geleceği için büyük umut veriyor. Şirket bildiğiniz üzere buna benzer bir süreci Photoshop içerisinde Content Aware Fill aracıyla kullanıcılarına sunuyor. Gerçekten çok iyi çalışan Content Aware Fill, fotoğraflardan istenmeyen objeleri saniyeler içerisinde çıkartabiliyor.

Video