reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Lightroom CC ile fotoğraf düzenleme alışkanlarınız değişecek [İlk bakış]

Adobe, MAX 2017 konferansı kapsamında uzun süredir bilgileri gelen Lightroom CC yazılımını tanıttı. Yeni yazılım bulut temelli yapısıyla fotoğraf düzenleme alışkanlıklarınızı değiştirmeye hazırlanıyor.

Photoshop’dan farklı olarak sadece fotoğraf düzenleme üzerine odaklanan Lightroom, yeni tanıtılan CC sürümüyle Adobe’un 2012 yılında duyurduğu “Creative Cloud” ailesine dahil oluyor. Hali hazırda kullanılan eski sürümün adını Lightroom Classic CC olarak değiştiren ve performans konusunda yenileyen Adobe, yeni Lightroom CC ile direkt olarak bulut dünyasına odaklanıyor. Bulut altyapısı sayesinde mobil cihazlarda başladığımız bir fotoğraf düzenleme işlemini masaüstünde tamamlamanıza imkan tanıyan sürüm, istenirse tam tersi şekilde de çalışabiliyor. Adobe Sensei makine öğrenme sisteminden yararlanarak fotoğraf arşivlerini hiç olmadığı kadar akılcı şekilde organize edebilen Lightroom CC, stylus kalemlerle benzersiz bir çalışma performansı vadediyor ve hazırlanan fotoğrafları hızlı şekilde sosyal medya sitelerine aktarabiliyor. Ürün gamına iki tane “Lightroom” ekleyerek ciddi bir kafa karışıklığı oluşturan şirket, Lightroom Classic CC‘yi ortadan kaldırmayarak alışkanlıkları bozmak istememişe benziyor. Yeni Lightroom CC ise bu tarafın geleceğini gözler önüne seriyor.


Aylık ödenecek 29,25 TL abonelik ücretiyle elde edilecek olan Adobe Lightroom CC, beraberinde 1 TB bulut depolama alanı getirecek. Yeni yazılımı buradan elde edebilirsiniz.