reklamı kapat

POPÜLER

vsco

iOS ve Android’in en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Akıllı telefonlardaki kamera kalitesinin DSLR makinelerle yarışır düzeye gelmesinin ardından fotoğraf düzenleme uygulamalarına olan ilgi de artmaya başladı. Piyasada hem iOS hem de Android platformu için geliştirilen çok sayıda fotoğraf düzenleme uygulaması yer alıyor. Bu uygulamaların en iyilerini sizler için derledik.

vsco

VSCO

Hiç şüphesiz iOS ve Android platformunun en iyi fotoğraf filtresi uygulamalarından biri olan VSCO, çekilen fotoğrafların çok daha kaliteli olmasını sağlıyor. Fotoğraflara profesyonel dokunuşlar ekleyen uygulama, özellikle Instagram kullanıcıları için biçilmiş kaftan. Hazır fotoğraf filtreleri haricinde uygulamada fotoğraf düzenleme ayarları da bulunuyor. Uygulama aynı zamanda GIF, video ve RAW düzenleme desteğine sahip. Uygulamanın aylık olarak güncellenen zengin araçlara ve topluluk içeriğine erişim sağlayan bir üyeliği de mevcut. Bunun için senelik 59,99 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. VSCO’nun iOS uygulamasını buraya, Android uygulamasını ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.


snapseed

Snapseed

Google tarafından geliştirilen profesyonel bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan Snapseed, iyileştirme, fırça, yapı, HDR, perspektif de dahil 29 araç ve filtreye sahip. JPEG haricinde RAW fotoğrafları da açabilen uygulamada ince ayar özelliği mevcut. Bu ayar pozlamayı ve rengi manuel ayarlarak ortaya çok daha profesyonel fotoğrafların çıkmasına yardımcı oluyor. Beyaz dengesi sayesinde daha doğal fotoğraflar ortaya çıkarmak da mümkün. Lens bulanıklığı ise fotoğraflarda arka plan bulanıklaştırması yapmaya olanak tanıyor. Farklı filtrelerin de yer aldığı uygulamanın kullanışlı bir fotoğraf uygulaması olduğunu söyleyelim. Snapseed’in iOS uygulamasını buraya, Android uygulamasını ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.


prisma

Prisma

Bir diğer başarılı fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan Prisma, ünlü sanatçıların stillerini kullanarak fotoğrafları resimlere dönüştürmeye imkan tanıyor. Munk, Picasso ve daha dünyaca ünlü pek çok süslemeler ve desenler. Çekilen fotoğrafarı ve kaydedilen videoları sanat eserlerine dönüştüren uygulamanın 1 aylık ve 12 aylık olmak üzere iki farklı premium aboneliği de mevcut. Aylık aboneliğin fiyatı 6,99 TL, senelik aboneliğin fiyatı ise 67,99 TL. Prisma’nın iOS uygulamasını buraya, Android uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.


Lightroom CC

Lightroom CC

Mobil platformdaki en başarılı fotoğraf uygulamalarından biri olan Lightroom CC, profesyonel bir fotoğraf düzenleme aracı olarak karşımıza çıkıyor. Diğer uygulamalarda olduğu gibi RAW fotoğrafları düzenlemeye ve açmaya imkan tanıyan uygulama tek tuşla otomatik ayarlama moduna sahip. Uygulama bunun için yapay zeka teknolojisinden yararlanıyor. HDR desteği de sunan uygulamada tanımlanmış çok sayıda fotoğraf ayarı yer alıyor. Bilgisayarlarda yer alan Lightroom CC ile senkronize olan uygulama bu sayede akıllı telefonunuzda hazırladığınız fotoğrafı bilgisayarda bitirmeye olanak tanıyor. Lightroom CC’nin iOS uygulamasını buraya, Android uygulamasını ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.


Photoshop Express

Photoshop Express

Mobil cihazlar için geliştirilen başarılı fotoğraf düzenleme uygulamalarından olan Photoshop Express’te eğlenceli ve ilginç grafikler ekleyerek kolajları geliştirmek mümkün. İstenmeyen görüntüleri doğrudan Görüntü Seçici’den silebileceğiniz uygulamada oluşturan çalışmalar direkt olarak Photoshop uygulamasına aktarılabiliyor. Tüm düzenlemeler Photoshop’ta katmanlar halinde pozlanıyor ve kullanıcılar tam kontrol sağlıyor. Yeni metin stilleri, çeşitli stiller, renkler ve saydamlık ile güzel çalışmalar hazırlayabileceğiniz Photoshop Express, hazırlanan çalışmaları sosyal ağlar üzerinden paylaşmaya da yardımcı oluyor. Photoshop Express’in iOS uygulamasını buraya, Android uygulamasını ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.