reklamı kapat

POPÜLER

Adobe After Effects

Adobe’den kurgucuların hayatını kolaylaştıracak yeni After Effects özelliği [Video]

Dünyanın en önemli yazılım firmalarından Adobe, popüler After Effects yazılımına oldukça önemli bir özellik daha ekledi.

Adobe, hem fotoğraf hem de video tarafında en çok kullanılan yazılımların arkasında yer alıyor. Kısa süre önce bu uygulamalara bir güncelleme yayımlayan firma, özellikle After Effects için getirdiği yeni altyapıyla gündemde yer alıyor. Biliyorsunuz Photoshop içerisinde Content-Aware Fill adı verilen bir özellik yer alıyor. Bu özellik sayesinde fotoğraflardan istenmeyen objeleri / kişileri kaldırmak çocuk oyuncağı hale geliyor. İşte bunun bir benzeri artık videolar için de sunuluyor. Direkt olarak After Effects içerisinde kullanılabilen özellik, burada da Content-Aware Fill adıyla geçiyor. Bu özellik kullanılarak video içerisinden istenmeyen objeleri / kişileri kaldırmak inanılmaz oranda kolaylaşıyor. Kurgucuların kaldırma işlemci için silinmesini istediği objeleri seçmesi yeterli oluyor. Geri kalan silme işlemini özel bir analiz ve yapay zeka sisteminden geçirerek yerine getiren Adobe, etkileyici sonuçlar ortaya koyuyor. Daha önce de video içerisinde istenmeyen objeler silinebiliyordu. Ancak yeni sistem süreci inanılmaz hızlı ve kolay hale getiriyor.

Adobe After Effects
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adobe After Effects, yeni özelliğiyle artık çok daha güçlü

Bu yazılım bilmeyenler için direkt olarak video düzenleme amacına sahip değil. After Effects’i kurgucular “özel efektler” ve ince düzenlemeler için kullanıyor. Direkt olarak video düzenlemek için Adobe’un “Premier” yazılımı bulunuyor. Premier sektördeki en popüler kurgu yazılımları arasında bulunuyor.