reklamı kapat

POPÜLER

Toyota
Toyota
Toyota
Toyota
Toyota

Toyota’dan otomobil sektörünün geleceğine yönelik büyük hamle

03 Nisan 2019

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Toyota, otomobil sektörünün geleceği için gerçekten büyük bir hamle gerçekleştirdi.

Otomobil sektörünün geleceğinde elektrikli ve hibrit otomobil modelleri yer alıyor. İşte bu alanda aktif olarak çok uzun zamandır çalışmalar yapan Toyota, sektörün geleceği için diğer şirketlere de yardım etmek istiyor. İşte bunun için firmadan çok büyük bir adım geldi. Toyota, elektrik motorları, güç kontrol üniteleri ve sistem kontrolleri dahil olmak üzere elektrifikasyon alanını kapsayan sayısız alana ilişkin yıllar boyunca aldığı tam 23.740 adet patenti ücretsiz olarak herkesin kullanımına açtı. 1997 yılına kadar dayanan bu binlerce patent, sektörün geleceğini kuracak firmalara büyük yardım sağlayabilir deniyor. Firma patentlerde yer alan sistemlerin geleneksel hibritlerin yanı sıra plug-in hibritler, tamamen elektrikli modeller ve hidrojen yakıt hücreli araçlara uygulanabileceğini belirtiyor.

Toyota elektrikli geleceği hızlandırmak istiyor

Firma bu ücretsiz patentlere ek olarak elektrikli otomobil geliştiren firmalara ücret karşılığı teknik olarak yardım etmek de istiyor. Kendi modelleri yanında geliştirdiği yeni nesil altyapılardan da para kazanmayı hedefleyen büyük üretici, bu alanda en tecrübeli isimler arasında başı çekiyor. Prius modeliyle gelecek için büyük teknik bilgi kazanan firma, gelecek için sevindiren adımlar atıyor.

İlginizi Çekebilir

Corolla Hybrid