reklamı kapat

POPÜLER

Ford_Mustang

Mustang’den ilham alan elektrikli Ford SUV, sektöre damga vurmaya hazırlanıyor

Ford’un elektrikli SUV aracıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Ford’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre Ford Mustang’den ilham alacağı söylenene SUV araç, uzun menziliyle tüm dikkati üstüne çekecek.

Bataryası tam dolu şarj edildiğinde otomobili yaklaşık 595 kilometre menzil sunacağı ifade ediliyor. Otomobille ilgili ilk bilgiyi 2018 Detroit Otomobil Fuarı’nda açıklandığını hatırlatalım. Şu anda Mach 1 olarak adlandırılan otomobilin sunacağı 480 kilometrelik menzil aracı iddialı bir konuma getirmesi bekleniyor. Tesla’nın şu anda bu konuda iddialı bir konumda olduğunu belirtmekte yarar var. Tesla Model S, tam dolu şarjla yaklaşık 540 kilometre menzil vadediyor.

Mustang tarzı arka farlar, rozetler ve ızgaralar aracın kimliğinde olması beklenen detaylar arasında. Ford imzalı SUV’un 2020 yılında satışa sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford’un elektrikli Transit minibüsü de yolda

Ford, 2021 yılına kadar tamamen elektrikli bir Transit minibüsünü Avrupa’ya getirmeyi planlıyor. Bu plug-in hibrid, 13.6 kWh lityum-iyon akü sistemine ve Ford’un menzil genişletici olarak işlev gören 1 litrelik EcoBoost gaz motoruna sahip olacak. Araçta 31 kilometrelik güç aktarma sistemime ek menzil genişleticiyle birlikte toplamda 498 kilometrelik bir menzil sunulacak.

Yeni Ford Kuga’nın motor seçenekleri

Yeni Ford Kuga SUV, yarı, tam ve şarj edilebilir hibrit güç aktarma organı seçenekleriyle sunulan ilk Ford olacak. Avrupa’da sunulacak motorlardan ilki olan 1.5 litre EcoBoost benzinli ünite, toplam 182 beygir güç üretiyor. Dizel tarafta 1.5 litre TDCi 120 beygir veya 2 litre TDCi 150 beygir ya da 190 beygir motor seçenekleri tercih edilebiliyor. 150 beygirlik motorda temel seviye hibrit altyapısı yer alıyor. Bunlara ek olarak benzinli 2 litre EcoBoost 254 beygir ile 2.5 Ti-VCT 225 beygir hibrit motorlar da bulunuyor. 2.5 Ti-VCT modellerde iki farklı hibrit altyapı bulunuyor. Birisinde araç şarj edilemiyor.

İlgili Video