reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Toyota

Toyota’dan elektrikli otomobil geleceğiyle ilgili önemli hamle

Toyota ve Panasonic ikilisini yeni bir döneme sokacak olan anlaşma, elektrikli otomobil ürün gamının temelini de oluşturacak gibi görünüyor.

Advertisement

Hibrit atılımını erken yaparak halihazırda oturmuş bir ürün gamına sahip olan Toyota, tam elektrikli otomobil geleceği için de yatırımlarına devam ediyor. Konuyla ilgili kısa süre önce önemli bir yatırım hamlesinin duyurusunu gerçekleştiren marka, araçlarında kullanılacak batarya teknolojileri için Panasonic ile geleceğe yön verecek bir anlaşamaya imza atıyor. Geçtiğimiz süreçte benzer hamlelerle gündeme gelen ikilinin son anlaşmasıyla birlikte tedarik konusunda önemli bir çalışma bizleri bekliyor olacak. Jaguar ile de benzer bir ortaklık gerçekleştirem Panasonic’in değişen otomobil piyasasındaki rolü de lineer bir şekilde ivmelenmeye devam ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota ve Panasonic ortaklığının elektrikli otomobil modellerine etkisi de hissedilecek

İkilinin ortak yayınladığı bildiride geliştirilerecek olan bataryalarla ilgili bazı temel öncelikler dikkat çekiyor. Her şeyden önce ulaşılabilir ve ekonomik ünitelerin merkeze alınacağı süreçte, elektrikli otomobil fiyatlarının daha ulaşılabilir olması hedefleniyor. İşin maddi boyutunun yanıda güvenlik boyutu da ön planda. Önümüzdeki süreçte özel sunumlarla daha da detaylı işlenecek olan güvenlik konusu, elektrikli modellere çekingen tavırla yaklaşan kesim için de belirleyici bir faktör olabilir.

İlginizi çekebilir

Toyota Woven şehri