reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’den beklenmedik Mobil Dünya Kongresi kararı

Apple, Google, Facebook, Asus ve LG gibi şirketlerin başı Corona virüsü sebebiyle dertte. Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü çoğu teknoloji şirketini etkiledi. Apple’ın Çin’deki mağazalarını kapatmasının ardından Google ve Facebook çalışanlarını geçici bir süreyle işten çıkarmıştı. 

Asus da oyunculara yönelik geliştirdiği Asus Rog Phone II‘nin bir süre piyasada yer almayacağını belirtmişti. Bu haberlerin ardından LG’den dikkat çekici Mobil Dünya Kongresi kararı geldi. LG,  24-27 Şubat tarihleri arasında Barselona’da gerçekleşecek fuarda yer almayacaklarını açıkladı. Çeşitli medya yayınları LG’nin fuarda yer almayacağını bildirdikten sonra LG kararı doğrulayan resmi bir açıklama yaptı. Akıllı telefon devi Corona virüsü endişeleri üzerine MWC 2020‘de olmayacak.

Şirket yakın zamanda Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir acil durum ilan edilen Corona virüsü sebebiyle  durumu yakından izliyor. Şirket, çalışanlarının, ortaklarının ve müşterilerinin güvenliğini göz önünde bulundurarak, bu ay İspanya’nın Barselona kentinde MWC 2020’ye katılmama karara aldı. Önümüzdeki günlerde farklı Çinli şirketlerin de Mobil Dünya Kongresi’nde çekilme kararını duyabileceğimizi şimdiden belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG Mobil Dünya Kongresi’nde yer almayacak peki ZTE yer alacak mı?

VentureBeat internet sayfası ZTE’nin benzer bir karar aldığını ve Mobil Dünya Kongresi’ndeki bazı etkinliklerini iptal ettiğini bildiriyor. ZTE’nin Mobil Dünya Kongresi’ni tamamen atlayıp atlamayacağı ise henüz bilinmiyor. Konu hakkında yeni bir gelişme geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

Dünyanın ilk artırılmış gerçeklik tişörtü