reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

The Last Statement-tişört

Dünyanın ilk artırılmış gerçeklik tişörtü [Video]

Yeni dikkat çekici teknoloji ürünlerine bir yenisi daha eklendi. İsveç merkezli Carlings dünyanın ilk artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip tişörtü tanıttı.

Advertisement

Marka için yaratıcı ajans Virtue tarafından geliştirilen tişört, The Last Statement adını taşıyor. Facebook ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarıyla uyumlu şekilde çalışabilen tişört sayesinde bir ürünle farklı tasarımlar kullanmak mümkün. Yüz filtrelerindeki benzer bir çalışma prensine sahip olan The Last Statement sayesinde kullanıcılar diledikleri tasarımı seçebiliyor. Grafikler beyaz tişörtün üzerine yerleştirilmiş görünüyor. Tişörtlerin tasarımlarına Facebook’un artırılmış gerçeklik platformundan ulaşılabiliyor. Çıplak göz ile bakıldığında düz beyaz bir tişört olan The Last Statement, uygulama üzerinden bakıldığında farklı tasarımlar kullanılabilir hale geliyor. Kullanıcıların siyasi veya çevreci sloganlara yer verebilecekleri tişörtün küresel iklim krizine dikkat çekmek için başlatılan bir proje olduğunu söyleyelim. Uygulamada 20 farklı tasarım yer alsa da Carlings, tasarımları sürekli güncel tutacağını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirketten konu hakkında açıklama

Carlings CEO’su Ronny Mikalsen, artırılmış gerçeklik özelliğinin tişörtün kullanışlılığını kısıtlamak yerine ürünü daha çok yönlü ve uzun ömürlü hale getirdiğini belirtti. Mikalsen, tişört sayesinde kullanıcıların sosyal medyada farklı tasarımlarda paylaşım yapabileceklerini söyledi.

Ambalajı yeniden kullanılabilir malzemelerden oluşan tişört yurt dışında piyasaya sunulmuş durumda. Carlings isimli şirket tarafından tasarlanan tişörtün Avrupa fiyatı ise 11 euro.