reklamı kapat

POPÜLER

drone
Space Creator Drone

Dünyanın ilk artırılmış gerçeklik destekli drone tasarımı

13 Haziran 2018

Bugüne kadar pek çok ilginç drone tasarımı gördük. Ancak Space Creator artırılmış gerçeklik teknolojisiyle bir ilki gerçekleştiriyor.

Drone teknolojisi hızla ilerlerken hayatımızda da kalıcı bir yer edinmeye başlamış durumda. Hobi araçlarının yanı sıra kargo taşımacılığı gibi amaçlarla da kullanılan bu mini hava araçlarıyla bambaşka bir evrenin kapılarını da açmak gelecekte mümkün olabilir. Tasarımcı Seohee Lee‘nin imzasını taşıyan Space Creator da bu konseptlerden biri. Artırılmış gerçeklik teknolojisini bu mini hava aracıyla bir araya getiren Lee, adeta yepyeni bir dünyanın ve hayal gücünün kapılarını aralıyor. Drone tasarım olarak çok basit hatlara sahip. Dört pervanesi bulunan araç son dönemin popüler modelleri gibi katlanabilir değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Space Creator Drone

Video çekmiyor, yansıtıyor

Klasik drone tasarımı gibi cihazın altında değil üzerinde bir kamera yer alıyor. Ancak aslında burada bulunan şey bir kamera değil. Bir projektör görevi gören Space Creator, bulunduğunuz ortamı bambaşka bir yere çevirebiliyor. Örneğin evinizin koridorunda süzülürken, koridoru bir okyasusa dönüştürebiliyor. Siz de duvara yansıyan deniz canlılarının su altında süzülmesine tanık olabiliyorsunuz. Ya da Space Creator ile boş bir odayı sıcak görünümlü bir salon kılıfına sokabiliyorsunuz.

Ne yazık ki proje şimdilik konsept aşamasında. Ancak oldukça etkileyici bir fikir olduğunu söylemek mümkün. Tasarımcı Seohee Lee’nin diğer projelerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Parrot ANAFI tanıtımı