reklamı kapat

POPÜLER

DJI drone’lar için ilk artırılmış gerçeklik oyunu: DronePrix AR [Video]

Çocukluğunuz Beyblade, Yu-Gi-Oh gibi yapımlarla geçtiyse destansı bir savaşa dahil olmak istemiş olabilirsiniz. Tam olarak bu platforma kavuşamasak da çok yaklaştığımızı söyleyebiliriz.

Edgybees, DJI kullanıcıları için ilk artırılmış gerçeklik oyununu ortaya çıkardı. Phantom 3, Phantom 4 ve Mavic Pro’nun da dahil olduğu DJI drone’larıyla uyumlu oyun hem yeni drone pilotlarının yeteneklerini geliştiriyor hem de deneyimli kullanıcılar için eğlenceli bir uçuş alanı oluşturuyor. DronePrix AR isimli uygulama temelde drone’u hayali engellere takılmadan uçurma üzerine işliyor. Drone pilotları en iyi performanslarını yarıştırabilir, dünyanın dört bir yanındaki drone pilotlarıyla puanlarını kıyaslayabilir.

Uygulamada iki farklı oyun modu bulunuyor. Tek başınıza kısıtlı süre içinde drone’u uçurarak kendinizle yarışıp puanınızı geliştirebilir ya da uygulamayı kullanan diğer kullanıcılara karşı yarışıp puan tablosunun tepesine oturmaya çalışabilirsiniz. Flight Assistant modunun da bulunduğu uygulamada belirli bir rotayı izleyip engelleri aşarak puan toplayabilirsiniz. Multiple Courses ile acemiden deneyimli pilotlara kadar farklı zorluk seviyelerinde uçuşlar gerçekleştirmek de mümkün. Kullanıcılar aynı zamanda uygulamayı Facebook hesaplarıyla bağlayabilir, başarımlarını sosyal medyada paylaşabilir. DronePrix AR hem iOS hem de Android uyumluluğu sunuyor. Kullanıcıların tek yapması gereken cihazların bağlantılı olduğuna emin olduktan sonra drone kamerasından yansıyan sanal pistte uçuşlarını gerçekleştirmek.