reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli 8 önemli bir kilometre taşını geride bıraktı

Sinemalarda son haftaların en fazla ilgi gören filmi olan Hızlı ve Öfkeli 8‘in yeni bir rekora koştuğunu geçtiğimiz günlerde sizlere duyurmuştuk. Sonunda beklenen oldu ve seri bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Yönetmenliğini F. Gary Gray‘in üstlendiği Hızlı ve Öfkeli 8 son zamanlarda elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiriyor. Serinin sekizinci halkası daha vizyona girdiği ilk hafta sonunda bir rekora imza atmış ve Star Wars: The Force Awakens‘i tahtından indirmişti. İkinci haftayı da zirvede kapatan yapım üçüncü haftasında ciddi bir rekor kırdı.

Orijinal ismi The Fate of the Furious olan bu yapım dünya genelinde 1 milyar dolarlık gişe hasılatı elde etti. Paylaşılan bilgilere göre bu kazancın 192.7 milyon dolarının Amerika’dan, 867,6 milyon dolarının ise uluslararası pazarlardan geldi. Elbette en fazla kazanç getiren ülkeler listesinde başı kalabalık nüfusu ile önemli bir pazar olan Çin çekiyor. Uluslararası pazarlardaki kazancın 361 milyon dolarının Çin‘den geldiği belirtiliyor.

Bu noktada yeniden dile getirmekte yarar var ki, serinin en fazla kazandıran filmi Hızlı ve Öfkeli 7 olmuştu. Paul Walker‘ın vefatından sonra vizyona giren yapım dünya genelinde 1,516 milyar dolar kazandırdı. Hızlı ve Öfkeli 8’in bu sınırı aşıp aşamayacağı merakla bekleniyor.