reklamı kapat

POPÜLER

Wonder Woman bir kilometre taşını daha geride bıraktı

DC çizgi romanlarından uyarlanan ve son dönemde adını güzel gelişmelerle birlikte andığımız Wonder Woman gişede tozu dumana katmaya devam ediyor. Son gelişmelere bakılırsa film daha şimdiden önemli bir kilometre taşını ardında bıraktı. Bu sayede Warner Bros.’un yüzünü güldürmeyi başardı.

Hatırlayacağınız üzere başrolünde Gal Gadot‘un yer aldığı Wonder Woman uzunca bir zamandır merakla bekleniyordu. Özellikle Batman v Superman: Dawn of Justice ve Suicide Squad’ın başarısızlığı umutlarımızı Wonder Woman’a yüklememize neden olmuştu. Patty Jenkins‘in yönettiği film izleyicileri hayal kırıklığına uğratmadı. Aksine Prenses Diana‘nın macerası daha ilk hafta sonunda büyük bir başarı elde etti. Bu sayede Jenkins’in bir rekora imza atmasına vesile oldu. Kadın yönetmenlerin elde ettiği başarılara bir yenisi eklendi. Bu başlangıcın ardından hepimiz Wonder Woman’ın gişede sağlam bir başarı elde edeceğini tahmin etmiştik. Sonunda tahminlerimiz gerçek oldu.

Box Office Mojo’nun verilerine göre Wonder Woman’ın gişe hasılatı dünya genelinde 572 milyon dolara ulaştı. Bu kazancın 274 milyon doları Amerika Birleşik Devletleri sınırları içinde elde edildi. 297 milyon dolar ise uluslararası pazarlardan geldi. Wonder Woman’ın gişe macerasının sonunda elde edeceği toplam kazanç şimdiden büyük merak konusu.