reklamı kapat

POPÜLER

Wonder Woman ilk ödülünü kazandı

DC çizgi romanlarından uyarlanan Wonder Woman daha yeni vizyona girdi ancak ilk ödülünü kazanmayı başardı.

18’incisi düzenlenen Altın Fragman Ödülleri (Golden Trailer Awards) geçtiğimiz günlerde Beverly Hills’te düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Bu seneki ödül töreninde en fazla dikkat çeken film ise Wonder Woman oldu. Gişede fırtına gibi esen yapım, törenin en kıymetli ödülünün sahibi oldu.

Kısaca bahsetmek gerekirse Altın Fragman Ödülleri, 1999‘dan beri düzenleniyor. Her sene farklı türdeki yapımların fragmanları arasından en iyi olanları ödüllendiriyor. Özetle film öncesi tanıtım çalışmalarının ne kadar başarılı olduğu değerlendiriliyor. Wonder Woman da bu seneki adaylar arasında yer alıyordu. Yönetmenliğini Patty Jenkins‘in üstlendiği yapım Blade Runner 2049, Dunkirk, Atomic Blonde, The LEGO Batman Movie, Manchester by the Sea ve A Cure For Wellness gibi rakiplerini geride bırakmayı başardı. Böylece senenin en iyi fragmanına sahip film olarak taçlandırılmış oldu.

Gişede büyük bir başarı elde eden, Patty Jenkins’in rekor kırmasına vesile olan ve Gal Gadot‘un performansıyla beğeni toplayan Wonder Woman’ın ödül sezonundaki performansı büyük merak konusu. Her yapımda olduğu gibi Wonder Woman’ın ismi de Oscar ile anılıyor fakat bunun pek gerçekçi bir iddia olmadığını söyleyebiliriz.