reklamı kapat

POPÜLER

Wonder Woman gişeye adını altın harflerle yazdırdı

Batman v Superman ve Suicide Squad’ın ardından DC sinematik evreninin bel bağladığı proje haline gelen Wonder Woman hayal kırıklığına uğratmıyor. Başrolünde Gal Gadot‘un yer aldığı bu film adını beyaz perdenin sevilen kadın kadın kahramanları arasında altın harflerle yazdırdı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Wonder Woman gişe macerasına önemli bir rekorla başlamıştı. Patty Jenkins‘in yönettiği bu yapım kadın yönetmenlerin gişedeki başlangıç rekorunu alt üst etmiş ve Grinin Elli Tonu filminin yönetmeni Sam Taylor-Johnson’ı zirveden indirmişti. Tahmin edeceğiniz üzere Wonder Woman’ın başarısı bunlarla sınırlı kalmadı. İkinci haftaya oldukça güçlü bir şekilde başlayan film Tom Cruise’lu Mumya’yı ezip geçti. Zirveyi kimselere bırakmadı. Ardından fragmanı sayesinde ilk ödülünü kucakladı.

Box Office Mojo’nun paylaştığı verilere bakılırsa Wonder Woman’ın ismini uzun süre duymaya devam edeceğiz. Film Amerika’da 221.4 milyon dolar, yurt dışında ise 232 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Toplamda 453 milyon dolarlık hasılatına ulaştı. Böylece kadın kahramanlar etrafında şekillenen yapımlar arasında en fazla kazandıran işlerden biri oldu. Star Wars, Rogue One, The Hunger Games gibi filmlerin yer aldığı listeye yedinci sıradan girdi. Wonder Woman’ın gişe macerasını nasıl bir kazançla sonlandıracağını merakla bekliyoruz.