reklamı kapat

POPÜLER

Wonder Woman gişe hasılatıyla bir rekora imza attı

Başrolünde Batman v Superman: Dawn of Justice ile tanıştığımız Gal Gadot‘ın yer aldığı Wonder Woman geçtiğimiz günlerde izleyici karşısına çıktı. Kadın bir süper kahramanın hikayesini konu eden Wonder Woman daha vizyondaki ilk hafta sonunda önemli bir rekora imza attı.

Paylaşılan verilere göre Wonder Woman vizyondaki ilk hafta sonunda 223 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Bu kazancın 100 milyon doları sadece Amerika Birleşik Devletleri sınırları içinde kazanıldı. Uluslararası pazarların gişe hasılatına katkısı ise 122.5 milyon dolar oldu. Elbette bu noktada filmin çekimlerinin 149 milyon dolara mal olduğunu belirtmekte yarar var. Dolayısıyla Wonder Woman daha vizyondaki ilk hafta sonunda kendini kanıtlamayı başarmış oldu. Tabii filmin başarıları bununla sınırlı kalmadı.

Bildiğiniz gibi Wonder Woman’ın geçmişini konu eden bu filmin kamera arkasında başarılı bir kadın yönetmen olan Patty Jenkins yer alıyor. Daha önce 2003’te Monster filmiyle Charlize Theron’a Oscar Ödülü kazandıran yönetmen şimdi gişede bir rekora imza attı. Wonder Woman kadın yönetmenlerin gişe açılışı rekorunu alt üst etti. Daha önce Sam Taylor-Johnson, Fifty Shades of Grey (Grinin Elli Tonu) ile bu alanda zirveye oturmayı başarmıştı. Patty Jenkins’in başarının ardından birincilik el değiştirmiş oldu.