reklamı kapat

POPÜLER

Gişe hasılatı: 668 milyon dolar

Gişe hasılatı: 873 milyon dolar

Gişe hasılatı: 745 milyon dolar

Gişe hasılatı: 714 milyon dolar

DC filmlerinin gişe rekoru Wonder Woman desteğiyle kırıldı

Son zamanlarda adını fazlaca andığımız Wonder Woman, DC Sinematik Evreni‘nin önemli bir kilometre taşını geride bırakmasına yardımcı oldu.

DC filmleri denildiği zaman hepimizin aklına aşağı yukarı aynı şeyler geliyor: Batman v Superman’in maruz kaldığı yoğun eleştiriler ve Suicide Squad’ın yarattığı hayal kırıklığı. Buna rağmen Warner Bros.’un gişeden elde ettiği kazanca baktığımızda çok ciddi bir problem olmadığını görüyoruz.

DC Sinematik Evreni’nin başlangıcı kabul edilen Man of Steel vizyonda kaldığı süre boyunca 668 milyon dolar kazandırdı. Onu takip eden Batman v Superman: Dawn of Justice‘in kazancı ise 873 milyon dolar seviyesinde kaldı. Hayal kırıklığı olan Suicide Squad ise 745 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Bu listeye son olarak başrolünde Gal Gadot’un yer aldığı Wonder Woman eklendi. Gösterim süreci devam eden yapım şimdiye kadar 714 milyon dolar kazandırdı. Wonder Woman’ın büyük ilgi görmesi sayesinde DC filmlerinin toplam gişe hasılatı 3 milyar dolar sınırını aştı.

Gelecek yıllarda vizyona girecek olan Justice League, The Flash, Aquaman, The Batman ve Wonder Woman 2 gibi projelerle bu kazancın daha da katlanması bekleniyor. Elbette gişede arzu edilen başarıya ulaşabilmek için Warner Bros.’un izleyicilerin isteklerine kulak kabartması ve Wonder Woman ile elde edilen çizginin sürdürülmesi gerekiyor.