reklamı kapat

POPÜLER

aquaman dc

Aquaman DC’nin en çok izlenen filmini alt etti

Son zamanların en çok konuşulan filmlerinden biri Aquaman. James Wan’ın yönettiği film gişede fırtına gibi esiyor. Öyle ki gişe hasılatı DC’nin en çok izlenen filmini bile geride bıraktı.

Başlangıçta kabul etmek lazım, DC uyarlaması filmler gişede çok büyük başarılar elde edemedi. DC sinema evreni içinde yer alan ve en çok izlenen film Gal Gadot’un rol aldığı Wonder Woman olmuştu. Warner Bros’un başarıyla uyarladığı ilk iş olarak dikkat çekmişti. Vizyonda kaldığı süre boyunca 821 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. Normalde Justice League gibi bir filmin bu kazancı rahatlıkla geride bırakmasını beklerdik fakat işler beklediğimiz gibi ilerlemedi. Aradan geçen ayların ardından Wonder Woman’ın DC filmleri arasındaki liderliğini sonlandıran Aquaman oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jason Momoa, Amber Heard ve Nicole Kidman gibi isimlerin rol aldığı filmin güncel gişe hasılatı 822 milyon dolara ulaştı. Böylece Arthur Curry’nin orijin hikayesi Wonder Woman’ı rahatlıkla geçmiş oldu. Şu aşamadan sonra Aquaman filminin 1 milyar dolar barajını aşması imkansız görünmüyor. Bakalım DC filmlerinde bu başarıyı elde eden ilk yönetmen James Wan mı olacak? Bize sorarsanız, fazlasıyla mümkün.

İlginizi çekebilir

Aquaman Türkçe altyazılı son fragman