reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman

Aquaman’i başarıya götüren Warner Bros. taktiği

Warner Bros.’un Aquaman için gerçekleştirdiği yayın taktiği işe yaramış gibi görünüyor. Aquaman’in gişede yükselişi umut vadeden bir hızla devam ediyor.

Türkiye’de ne yazık ki hala vizyonda göremediğimiz Aquaman‘in gişe macerası çoktan başladı. DC Sinematik Evreni’nin eleştirmenlerden iyi yorumlar alan filminin gişe hasılatı ise filmin başarılı bir şekilde yükseldiğini gösteriyor. Açıklanan hasılatlarla beraber film pazartesi günü, Noel arifesinde 11,2 milyon dolar gelir elde etmiş durumda. Böylelikle dünya genelinde 500 milyon dolarlık gişe hasılatını geride bırakan film daha tüm dünyada vizyona girmemiş olmasına karşın umut vadeden bir performans sergiliyor. Tabii bu başarıda Warner Bros.’un film için seçtiği tarihin büyük rol oynadığını da ekleyelim. Noel zamanına yakın yayınlanan Aquaman, bu süre zarfında insanların sinemaya gitmek için zaman bulabileceği bir dönemde vizyondaki yerini aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aquaman Türkiye’de 28 Aralık’ta vizyona girecek

Film ise Türkiye’de 28 Aralık Cuma günü vizyon macerasına başlayacak ve 2018’i kapatan filmler listesindeki yerini de alacak. Filmin yıldızı Jason Momoa ise şimdiden ikinci filmi düşünüyor. Yıldız oyuncu ikinci film için aklında bazı planlar olduğunu açıklamıştı.

Aquaman’in vizyon macerası devam ederken, DC Sinematik Evreni’ndeki diğer filmlerin gişe hasılatlarını da kısaca hatırlayalım. Evrenin en kötü filmi 657,9 milyon dolarlık gişesi ile Justice League oluyor. Dördüncü sırada 668 milyon dolarla Man of Steel, üçüncü sırada ise 746,8 milyon dolarla Suicide Squad yer alıyor. Övgülere boğulan Wonder Woman filmi 821,8 milyon dolarla ikinci sırada yer alırken, DC Sinematik Evreni’nin gişede en başarılı yapımı ise 873,6 milyon dolarla Batman v Superman: Dawn of Justice filmi oluyor.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı