reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8 MIUI 10 Android Pie

Xiaomi Mi 8 ailesi için Android Pie tabanlı MIUI 10 müjdesi

Sektörün en büyük isimlerinden birisi haline gelen Xiaomi, güncelleme konusunda da memnun ediyor. Gündemde Xiaomi Mi 8 ailesi için gelen Android Pie tabanlı MIUI 10 müjdesi yer alıyor.

Resmi kanallardan gelen bilgiye göre Xiaomi Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition için stabil kanaldan Android Pie tabanlı MIUI 10 verilmeye başlandı. Bu iki telefonun sahipleri için çok güzel duran gelişme, aşağıda detaylandırdığımız MIUI 10 dışında başka önemli yenilikler de getiriyor. Bunlar arasında ilk sırayı yavaş çekim video özelliği alıyor. Güncelleme sonrasında telefonlarla saniyede tam 960 kare video kaydı yapabiliyor. Bu yüksek hızı yazılımsal hamleler ile mümkün kılan firma, ayrıca Night Mode fotoğraf modunu da kullanıcılarına sunuyor. Bu mod sayesinde düşük ışıklı ortamlarda güzel fotoğraflar çekilebiliyor. Android Pie tabanlı MIUI 10 güncellemesinin diğer Xiaomi Mi 8 modellerine ise kısa süre içerisinde geleceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8 ailesine gelen Android Pie tabanlı MIUI 10 şu detaylara sahip

Yeni nesil arayüz, hatırlamak adına gerçekten güzel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz ekranlı modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen arayüz, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor.

Yapay zeka özellikle kamera tarafında kendisini gösteriyor. Arayüz ile artık tek kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyor. Ayrıca kullanıcıları doğal sesler ile rahatlatacak bir özellik de aktif olarak sunuluyor.

İlgili Video

Arayüz için hazırlanan resmi tanıtım videosu