reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi’den dört yeni cihaza MIUI 11 güncellemesi

Xiaomi, yeni arayüz yapısı MIUI 11 için Çin merkezli olduğu kadar global olarak da adımlar atıyor. Bu sefer dört cihaz güncellemeyi alıyor.

Kısa süre önce Xiaomi MIUI 11 arayüzü ilk partide Mi 9 Pro 5G, Mi 6, Mi Mix 2, Redmi Note 7, Mi CC9, Mi 9, Redmi K20 Pro, Redmi 6 Pro, Mi Note 3, Redmi S2 Redmi Note 5A ve Redmi 7A gibi cihazların geçtiğini sizlere aktarmıştık. İkinci partide ise yeni sürümü Mi 9 SE, Mi Mix 3, Mi Mix 2S, Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Explorer, Mi 8 Pro, Mi 8 Lite, Mi Max 3, Redmi 7, Redmi Note 7 Pro ve Redmi K20 modelleri almaya başladı. Şimdi ise global olarak Redmi 8 ve Redmi 8A modelleri için “tam sürüm” MIUI 11’in dağıtımı başladı. Redmi 8’e 600 MB, Redmi 8A’ya ise 544 MB seviyesinde gelen arayüz, cihazların Çin dışındaki sahiplerini oldukça sevindiriyor. Kısa süre önce içinde her Redmi 8 ve Redmi 8A sahibi için geleceği aktarılan güncelleme, bu cihazlarda Android 10 değil Android Pie temelli ve Ekim 2019 Android güvenlik paketini taşıyor. Bu arada Redmi 5 ve Redmi Note 5 modelleri de belirli pazarlarada tam sürüm MIUI 11 almaya başlamış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 genel olarak beğeniliyor

Tekrar hatırlamak adına yeni tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro

İLGİLİ HABERLER