reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Android Q MIUI 10
Xiaomi Android Q MIUI 10
Xiaomi Android Q MIUI 10

Android Q temelli Xiaomi MIUI 10’dan ekran görüntüleri yayımlandı

Xiaomi, MIUI 11 yanında Android Q temelli MIUI 10 üzerinde de çalışıyor. İşte bu sürümden yeni ekran görüntüleri paylaşıldı.

Son iki yıldır gelen değişikliklerden farklı olarak tamamen yeni ve özel olacağı söylenen MIUI 11 oldukça merak ediliyor. Ancak firmanın Android Q temelli tek arayüzü bu olmayacak. Mevcut arayüz MIUI 10 için de Android Q çalışmaları yapan Xiaomi, bu sürümden yeni ekran görüntüleri paylaştı. Zhang Guoquan’dan gelen bu görseller, arayüze temel bir bakış attırıyor. Android Pie temelli MIUI 10’dan çok farklı olmayan Q temelli MIUI 10, söylendiği kadarıyla görsellikten çok güvenlik ve gizliliğe odaklanıyor. Android Q’nun bazı önemli yeniliklerini de alacak denilen arayüz, şu haliyle çok fazla heyecanlandırmıyor. Esas görsel değişikliklerin MIUI 11 ile yapılacağı ve bu sürümde önemli yeniliklerin sunulacağı belirtiliyor. Geliştirme çalışmaları devam yeni arayüz, 2020 başında görücüye çıkabilir deniyor.

Xiaomi Android Q MIUI 10
Xiaomi Android Q MIUI 10
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi Xiaomi ve Redmi cihazlar Android Q temelli MIUI 10 alacak?

Açıklandığı kadarıyla Xiaomi Mi Mix 3 5G, Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9 SE, Redmi K20 Pro, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Edition, Xiaomi Mi Mix 2S, Xiaomi Mi Mix 3, Redmi K20, Redmi Note 7 ve Redmi Note 7 Pro modelleri kesin olarak yeni işletim sistemine geçiyor. Bu cihazlardan bazılarının MIUI 11‘e geçeceği de belirtiliyor. Bu konuda bazı söylentiler var ancak kesin bilgiler yok.

İlginizi Çekebilir

Firmanın sitesinde “yanlışlıkla” kullandığı Apple raklamı