reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10

Kesinleşti; Samsung Galaxy Note 10 önemli bir eksikle geliyor

7 Ağustos tarihinde tanıtılacak Samsung Galaxy Note 10 için çok önemli bir detay kısa süre önce netleşti. Buna birçok kişi oldukça üzülecek.

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ için çıkan resmi basın görselleri sonrasında telefonların FCC’deki gerçek fotoğrafları da ortaya çıktı. Burada öğrenildiği kadarıyla cihazlarda bir 3,5 mm kulaklık girişi yer almıyor. Daha önce kaynakların tam olarak emin olamadığı bu konu maalesef netleşmiş durumda. S Pen’den dolayı cihaz içerisinde yer bulmakta zorlanan Samsung, burada çözümü 3,5 mm kulaklık girişini kaldırmakta bulmuş gibi görünüyor. Yukarıda da dediğimiz gibi birçok kişiyi üzecek bu detay, kişileri “USB-C kulaklıklara, adaptörlere ya da kablosuz çözümlere” mahkum bırakıyor. Halen kablosuz kulaklık sevmeyen milyonlar bulunuyor.

Kutusundan büyük ihtimalle AKG imzalı bir gürültü engelleme yapabilecek bir USB-C kulaklık çıkacak denilen telefonlar, bu açıdan eksiği biraz olsun kapatacak gibi görünüyor. Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Pro, bir kez daha baktığımız zaman gerçekten çok güzel / modern görünüyor. Ön kameraları merkeze konumlandırılan ekran deliğinde yer alan telefonlar, inanılmaz ince çerçevelere ve kavisli kenarlara sahip. Parmak izi sensörü ultrasonik sensör üstünden ekrana entegre edilen modeller, birbirlerinden ekran boyutu ve Note 10+’ın arkasında yer alan ToF sensörü ile ayrılıyor.

Samsung Galaxy Note 10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 ailesi diğer bilgiler şöyle

Üste konumlandırılan Galaxy Note 10+’da 6,8 inç Dynamic AMOLED ekran, Galaxy Note 10’da ise 6,4 inç bir Dynamic AMOLED ekran yer alıyor. Güçlerini Snapdragon 855 ve Exynos 9825 işlemcilerden alacak telefonların, en üstte 12 GB RAM ve 1 TB dahili depolama ile donatılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. 5G versiyonları da sunulacak cihazların arkasında dikey konumlandırılmış üçlü kamera sistemi bulunuyor.

İlgili Video