reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10 Apple

Samsung, Galaxy Note 10 sonrası Apple ile dalga geçtiği reklamları sildi

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Apple ile iPhone’lardan 3,5 mm kulaklık girişini kaldırması üstünden çok dalga geçiyordu. Peki şimdi ne oldu?

Apple biliyorsunuz 1.000 dolara sattığı iPhone modellerinden “yer yok diyerek” 3,5 mm kulaklık girişini kaldırdı. Samsung da bu durumu uzun süre boyunca kullandı. Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 reklamlarında bununla birçok kez dalga geçildi. Üst seviye premium bir cihazda 3,5 mm kulaklık girişi olmaması özellikle “Ingenius” serisi reklamlarda sık sık kullanıldı. Peki yukarıda da dediğimiz gibi şimdi ne oldu? Samsung, Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus modellerine 3,5 mm kulaklık girişi koymadı. 950 dolar seviyesinde satılan bir amiral gemisi akıllı telefona kulaklık girişi koymayarak Apple’la dalga geçtiği tüm reklamlar ile ters düşen firma, bu yüzden de kulaklık girişi üzerine kurulan birçok eski reklamını YouTube’dan sildi. Elbette gözlerden kaçmayan bu hamle, Samsung’u şu an internet dünyasının diline düşürdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, Galaxy Note 10 ailesinden kulaklık girişini neden kaldırdı?

Firma çok kısa süre önce bu konuda bir açıklama yaptı. Bu portun kaldırılması firmaya telefonlar içerisinde 100 mAh kadar daha büyük pil koyma şansı vermiş. Buna ek olarak kulaklık girişinin atılmasıyla daha gelişmiş titreşim temelli geri bildirim sistemi de konulabilmiş.

İlgili Video