reklamı kapat

POPÜLER

64 megapiksel realme
64 megapiksel realme
64 megapiksel realme
64 megapiksel realme

64 megapiksel telefon ile çekilen tam boyutlu fotoğraf örnekleri

Türkiye’de resmi olarak bulunan Realme firması, dünyanın ilk 64 megapiksel telefonu ile çekilmiş tam boyutlu örnekler paylaştı.

Biliyorsunuz 15 Ağustos tarihinde 64 megapiksel kameralı Realme 5 ya da Realme 5 Pro modeli yolda bulunuyor. Oldukça merak edilen telefon elbette kamerasıyla öne çıkıyor. Bu akıllı telefon modeli 64 megapiksel Samsung ISOCELL Bright GW1 sensör üzerine kuruluyor. Merak edilen bu sensör ile kayıt altına alınan tam boyutlu fotoğraf örnekleri de ortaya çıkmış durumda. Tam boyutlu hallerine buradan ulaşabileceğiniz örnek fotoğraflar, sensörün ve gelen telefonun sunduğu fotoğraf kalitesini gözler önüne seriyor. Fotoğraflar, içerisine yakınlaşma yapmadığınız zaman bir profesyonel fotoğraf makinesinden çıkmış kadar güzel görünüyor. Ancak güzel ışıkta bile yüzde 100 yakınlaştığınız zaman ciddi bozulmalar yaptığı görülen sensör, burada çözünürlüğünden faydalanıyor. Megapiksel düşürme sistemi sayesinde bu sensörden çok temiz 24 megapiksel sonuçların alınabileceği söyleniyor. Bu da sosyal medya için fazlasıyla yeterli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

64 megapiksel Samsung ISOCELL Bright GW1 için önemli veriler ortaya çıkmıştı

Samsung’un çok iddialı olduğunu sık sık aktardığı 1/1.72 inç boyutundaki sensör ile yaklaşık 20 MB boyutunda tam 9216×6912 piksellik fotoğraflar çekilebiliyor.  Piksel birleştirme odaklı Tetracell teknolojisi ile düşük ışıklı ortamlarda yüksek fotoğraf kalitesi sağladığı söylenen sensör, öğrendiğimiz kadarıyla önceki versiyondan yüzde 34 oranında daha büyük. ISOCELL PLUS teknolojisiyle hassaslığı yüzde 15 artırarak yüksek renk doğruluğu getiren sensör, akıllı ISO sistemiyle parlak alanları patlatmadan koyu alanlardaki istenmeyen kumlamayı azaltabiliyor.

Düşük ışıkta çözünürlüğü 16 megapiksel seviyesine çekerek temiz ve aydınlık görüntüler sunacak denilen ISOCELL Bright GW1, gerçek zamanlı Hibrit 3D HDR teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Sensörün bu teknolojiler sayesinde dinamik aralığının eski sensörlerden çok daha yüksek olduğu aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da 61 megapiksel FF sensörlü Sony a7r IV