reklamı kapat

POPÜLER

64 megapiksel akıllı telefon Samsung ISOCELL GW1

İşte 64 megapiksel akıllı telefon ile çekilmiş ilk fotoğraf!

Akıllı telefonların kameraları gelişmeye devam ediyor. Sektör Samsung sayesinde 48 megapikselden 64 megapiksel seviyesine çıkış yapıyor.

Telefonların megapiksel seviyeleri gerçekten inanılmaz hale gelmiş durumda. Şu an pazarda birçok 48 megapiksel Sony sensörlü akıllı telefon modeli bulunuyor. Ancak bu üst limit çok yakında geçiliyor. Samsung, geliştirdiği 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 ile nefes kesen bir seviyeye çıkış yapıyor. Telefonlar için bu kadar yüksek çözünürlük sunan ilk sensör olan ISOCELL Bright GW1, resmi olarak açıklandığı kadarıyla OPPO alt markası Realme tarafından da kullanılacak. 1/1.72 inç boyutundaki bu sensörü yeni “premium katili” akıllı telefonuna koyacağını açıklayan firma, bu model ile çekilmiş ilk fotoğrafı da paylaştı. Normalde 16 MB boyutunda olan tam 9216×6912 piksellik bu fotoğraf, şimdilik ufak haliyle karşımızda bulunuyor. Şu haliyle oldukça kaliteli bir sonuç verdiği görülen sensörün, düşük ışıkta da fark yarattığı söyleniyor.

64 megapiksel akıllı telefon Samsung ISOCELL GW1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

64 megapiksel akıllı telefon konusunda başka firmalar da çalışıyor

Burada Samsung, Xiaomi ve Redmi‘den kesin olarak ISOCELL Bright GW1 üzerine kurulan telefonlar geliyor. Normalde megapiksel değerinin yükselmesi ufak boyutlu sensörler için iyi değil. Ancak gelişen yapay zeka teknolojileri ve megapiksel düşürme teknikleri, yüksek megapikseli telefon tarafında çok kullanışlı hale getiriyor. Örneğin düşük ışıkta megapiksel değerini yarı yarıya azaltan telefonlar, böylelikle normalden çok temiz fotoğraf verebiliyor. Bu düşürme değeri özellikle sosyal medya paylaşımlarında ciddi fark yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

Redmi’nin en yeni modellerinden K20