reklamı kapat

POPÜLER

Realme 64 megapiksel

64 megapiksel kameralı ilk akıllı telefon için beklenen haber geldi

OPPO’dan ayrılan firma Realme, 64 megapiksel kameraya sahip ilk akıllı telefon modeli için merak edilen tarihi sonunda paylaştı.

Realme, 8 Ağustos tarihinde Hindistan’da bir “Kamera İnovasyon Etkinliği” düzenliyor. İşte bu etkinlik kapsamında firmanın ve pazarın ilk 64 megapiksel akıllı telefonu geliyor. Uzun zamandır gündeme olan telefonun arkasında yukarıda da görebileceğiniz üzere dörtlü kamera sistemi yer alıyor. Bu sistemin de merkezinde ise Samsung tarafından geliştirilen 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 yer alıyor. Fotoğraf kalitesi oldukça merak edilen bu 1/1.72 inç boyutundaki sensör, 16 MB boyutunda tam 9216×6912 piksellik fotoğraflar veriyor. Telefonlar için bu kadar yüksek çözünürlük sunan ilk sensör olan ISOCELL Bright GW1, daha önce açıklandığı kadarıyla piksel birleştirme Tetracell teknolojisi ve remosaic algoritması ile düşük ışıklı ortamlarda üst düzey görüntüler sağlıyor. Düşük ışıkta çözünürlüğü 16 megapiksel seviyesine çekerek temiz ve aydınlık görüntüler sunan GW1, yapay zeka ile fark yaratacak bir noktada yer alıyor. Hep söylediğimiz gibi gelişen yapay zeka teknolojileri ve megapiksel düşürme teknikleri, yüksek megapikseli telefon tarafında çok kullanışlı hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

64 megapiksel akıllı telefon modeller üzerinde sadece Realme çalışmıyor

Burada Samsung, Xiaomi ve Redmi‘den kesin olarak ISOCELL Bright GW1 üzerine kurulan telefonlar geliyor. Bu modellerin de yıl bitmeden satışa çıkması bekleniyor. Hatta’nın Redmi’nin tanıtım bu ay içinde yapacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO, gelecek akıllı telefon tasarımını gösterdi